Showing all 5 results
Samsung
Galaxy A06 4G (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
349.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam29447-1
| Weight | 189 kg |
|---|---|
| Dimensions | 167.3 × 77.3 × 8 cm |
| Brand | SM-A065F, SM-A065F/DS, SM-A065M, SM-A065M/DS; Samsung |
| Color | Black, Green, White |
| Size | 108.4 cm2 (~83.8% screen-to-body ratio), 6.7 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| Battery | Li-Po 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 167.3 x 77.3 x 8 mm (6.59 x 3.04 x 0.31 in) |
| Display | 108.4 cm2 (~83.8% screen-to-body ratio), 20:9 ratio (~262 ppi density), 6.7 inches, 720 x 1600 pixels, PLS LCD |
| Front Camera | (wide), 1.12µm, 1/4.0″, 8 MP, f/2.0 |
| GPU | Mali-G52 MC2 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS |
| LTE Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| NFC | No |
| Officially announced | 2024, August 16 |
| OS | Android 14, One UI 8, up to 2 major Android upgrades |
| Processor | Mediatek Helio G85 (12 nm), Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A75 & 6×1.8 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 128GB 6GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| Rear Camera | (wide), 0.64µm, 1/2.76″, 50 MP, f/1.8, PDAF Auxiliary lens |
| Resistance | Glass front, plastic back, plastic frame |
| Second camera | (wide), 1.12µm, 1/4.0″, 8 MP, f/2.0 |
| Sensors | Accelerometer, Fingerprint (side-mounted), proximity |
| SIM type | · Nano-SIM· Nano-SIM + Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 64GB |
| Storage expansion | 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM; microSDXC (dedicated slot), 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30/60fps, Yes |
| Weight | 189 g (6.67 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct |
| version | International Version, TDRA |
Galaxy A06 5G (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
349.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam29447-2
| Weight | 189 kg |
|---|---|
| Dimensions | 167.3 × 77.3 × 8 cm |
| Brand | SM-A065F, SM-A065F/DS, SM-A065M, SM-A065M/DS; Samsung |
| Color | Black, Green, White |
| Size | 108.4 cm2 (~83.8% screen-to-body ratio), 6.7 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| Battery | Li-Po 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 167.3 x 77.3 x 8 mm (6.59 x 3.04 x 0.31 in) |
| Display | 108.4 cm2 (~83.8% screen-to-body ratio), 20:9 ratio (~262 ppi density), 6.7 inches, 720 x 1600 pixels, PLS LCD |
| Front Camera | (wide), 1.12µm, 1/4.0″, 8 MP, f/2.0 |
| GPU | Mali-G52 MC2 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS |
| LTE Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| NFC | No |
| Officially announced | 2024, August 16 |
| OS | Android 14, One UI 8, up to 2 major Android upgrades |
| Processor | Mediatek Helio G85 (12 nm), Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A75 & 6×1.8 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 128GB 6GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| Rear Camera | (wide), 0.64µm, 1/2.76″, 50 MP, f/1.8, PDAF Auxiliary lens |
| Resistance | Glass front, plastic back, plastic frame |
| Second camera | (wide), 1.12µm, 1/4.0″, 8 MP, f/2.0 |
| Sensors | Accelerometer, Fingerprint (side-mounted), proximity |
| SIM type | · Nano-SIM· Nano-SIM + Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 64GB |
| Storage expansion | 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM; microSDXC (dedicated slot), 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30/60fps, Yes |
| Weight | 189 g (6.67 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct |
| version | International Version |
Galaxy A06 5G (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
349.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam29447-3
| Weight | 189 kg |
|---|---|
| Dimensions | 167.3 × 77.3 × 8 cm |
| Brand | SM-A065F, SM-A065F/DS, SM-A065M, SM-A065M/DS; Samsung |
| Color | Black, Green, White |
| Size | 108.4 cm2 (~83.8% screen-to-body ratio), 6.7 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| Battery | Li-Po 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 167.3 x 77.3 x 8 mm (6.59 x 3.04 x 0.31 in) |
| Display | 108.4 cm2 (~83.8% screen-to-body ratio), 20:9 ratio (~262 ppi density), 6.7 inches, 720 x 1600 pixels, PLS LCD |
| Front Camera | (wide), 1.12µm, 1/4.0″, 8 MP, f/2.0 |
| GPU | Mali-G52 MC2 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS |
| LTE Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| NFC | No |
| Officially announced | 2024, August 16 |
| OS | Android 14, One UI 8, up to 2 major Android upgrades |
| Processor | Mediatek Helio G85 (12 nm), Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A75 & 6×1.8 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 128GB 6GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| Rear Camera | (wide), 0.64µm, 1/2.76″, 50 MP, f/1.8, PDAF Auxiliary lens |
| Resistance | Glass front, plastic back, plastic frame |
| Second camera | (wide), 1.12µm, 1/4.0″, 8 MP, f/2.0 |
| Sensors | Accelerometer, Fingerprint (side-mounted), proximity |
| SIM type | · Nano-SIM· Nano-SIM + Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 64GB |
| Storage expansion | 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM; microSDXC (dedicated slot), 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30/60fps, Yes |
| Weight | 189 g (6.67 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct |
| version | TDRA |
Galaxy A06 Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
399.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam29447
| Weight | 189 kg |
|---|---|
| Dimensions | 167.3 × 77.3 × 8 cm |
| Brand | SM-A065F, SM-A065F/DS, SM-A065M, SM-A065M/DS; Samsung |
| Color | Black, Green, White |
| Size | 108.4 cm2 (~83.8% screen-to-body ratio), 6.7 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| Battery | Li-Po 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 167.3 x 77.3 x 8 mm (6.59 x 3.04 x 0.31 in) |
| Display | 108.4 cm2 (~83.8% screen-to-body ratio), 20:9 ratio (~262 ppi density), 6.7 inches, 720 x 1600 pixels, PLS LCD |
| Front Camera | (wide), 1.12µm, 1/4.0″, 8 MP, f/2.0 |
| GPU | Mali-G52 MC2 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS |
| LTE Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| NFC | No |
| Officially announced | 2024, August 16 |
| OS | Android 14, One UI 8, up to 2 major Android upgrades |
| Processor | Mediatek Helio G85 (12 nm), Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A75 & 6×1.8 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 128GB 6GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| Rear Camera | (wide), 0.64µm, 1/2.76″, 50 MP, f/1.8, PDAF Auxiliary lens |
| Resistance | Glass front, plastic back, plastic frame |
| Second camera | (wide), 1.12µm, 1/4.0″, 8 MP, f/2.0 |
| Sensors | Accelerometer, Fingerprint (side-mounted), proximity |
| SIM type | · Nano-SIM· Nano-SIM + Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 64GB |
| Storage expansion | 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM; microSDXC (dedicated slot), 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30/60fps, Yes |
| Weight | 189 g (6.67 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct |
Samsung Galaxy Tab A11
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam93253
| Weight | 335 kg |
|---|---|
| Dimensions | 211 × 124.7 × 8 cm |
| Brand | SM-X133, SM-X135, SM-X135F; Samsung |
| Color | Gray, Silver |
| Size | 214.9 cm2 (~81.7% screen-to-body ratio), 8.7 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 – cellular model only |
| Battery | 5100 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 211 x 124.7 x 8 mm (8.31 x 4.91 x 0.31 in) |
| Display | 214.9 cm2 (~81.7% screen-to-body ratio), 5:3 ratio (~179 ppi density), 8.7 inches, 800 x 1340 pixels, 90Hz, Mohs level 5, TFT LCD |
| Front Camera | 5 MP |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS – cellular model only |
| LTE Bands | 1, 12, 17, 2, 20, 26, 28, 3, 38, 4, 40, 41, 5, 66 – cellular model only, 7, 8 |
| NFC | No |
| Officially announced | 2025, September 12 |
| OS | Android 15, One UI 8, up to 7 major Android upgrades, upgradable to Android 16 |
| Processor | Mediatek Helio G99 (6 nm), Octa-core (2×2.2 GHz Cortex-A76 & 6×2.0 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 128GB 8GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| Rear Camera | 8 MP, AF |
| Second camera | 5 MP |
| Sensors | Accelerometer, Compass, proximity |
| SIM type | Nano-SIM (cellular model only) |
| Storage | 64GB |
| Storage expansion | 128GB 8GB RAM; microSDXC (dedicated slot), 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 12, 17, 2, 20, 26, 28, 3, 38, 4, 40, 41, 5, 66 – cellular model only, 7, 8 |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30fps, Yes |
| Weight | 335 g or 337 g (11.82 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct |