Showing 37–37 of 37 results
Filter by price
Filter by brands
AppleApple 36
Color
- BlackBlack 14
- BlueBlue 11
- GrayGray 2
- PinkPink 6
- SilverSilver 17
- Space GraySpace Gray 3
- WhiteWhite 7
- Alpine GreenAlpine Green 2
- Black TitaniumBlack Titanium 4
- Blue TitaniumBlue Titanium 2
- Cloud WhiteCloud White 1
- Cosmic OrangeCosmic Orange 2
- Deep BlueDeep Blue 2
- Deep PurpleDeep Purple 2
- Desert TitaniumDesert Titanium 2
- GoldGold 13
- GraphiteGraphite 4
- GreenGreen 9
- LavenderLavender 1
- Light GoldLight Gold 1
- Matte GoldMatte Gold 1
- MidnightMidnight 5
- Mist BlueMist Blue 1
- Natural TitaniumNatural Titanium 4
- PurplePurple 3
- REDRED 8
- Rose GoldRose Gold 4
- SageSage 1
- Sierra BlueSierra Blue 2
- Sky BlueSky Blue 1
- Space BlackSpace Black 3
- StarlightStarlight 5
- TealTeal 2
- UltramarineUltramarine 2
- White TitaniumWhite Titanium 4
- YellowYellow 6
Size
- 247.6×178.5×6.1 mm247.6×178.5×6.1 mm 1
- 1.65 inches 2
- 10.1 inches 1
- 102.9 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio) 1
- 102.9 cm2 (~84.4% screen-to-body ratio) 1
- 104.9 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio) 1
- 109.8 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio) 3
- 110.2 cm2 (~88.0% screen-to-body ratio) 2
- 110.2 cm2 (~88.3% screen-to-body ratio) 1
- 110.2 cm2 (~89.8% screen-to-body ratio) 1
- 115.6 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio) 1
- 115.6 cm2 (~91.4% screen-to-body ratio) 1
- 12.4 inches 1
- 4.7 inches 2
- 5.4 inches 1
- 5.5 inches 1
- 5.8 inches 3
- 6.1 inches 10
- 6.3 inches 3
- 6.5 inches 3
- 6.7 inches 7
- 6.9 inches 2
- 60.9 cm2 (~65.4% screen-to-body ratio) 1
- 60.9 cm2 (~65.6% screen-to-body ratio) 1
- 71.9 cm2 (~85.1% screen-to-body ratio) 1
- 83.4 cm2 (~67.7% screen-to-body ratio) 1
- 84.4 cm2 (~82.1% screen-to-body ratio) 1
- 84.4 cm2 (~82.9% screen-to-body ratio) 2
- 90.2 cm2 (~86.0% screen-to-body ratio) 4
- 90.3 cm2 (~79.0% screen-to-body ratio) 2
- 91.3 cm2 (~86.4% screen-to-body ratio) 1
- 91.3 cm2 (~88.2% screen-to-body ratio) 1
- 91.7 cm2 (~86.8% screen-to-body ratio) 1
- 91.7 cm2 (~87.0% screen-to-body ratio) 1
- 96.4 cm2 (~89.4% screen-to-body ratio) 1
- 96.4 cm2 (~90.1% screen-to-body ratio) 2
storage
- 128GB128GB 10
- 128GB128GB 3
- 128GB128GB 8
- 128GB128GB 3
- 128GB128GB 1
- 128GB128GB 6
- 16GB16GB 1
- 1TB1TB 4
- 1TB1TB 1
- 1TB1TB 4
- 1TB1TB 2
- 256GB256GB 8
- 256GB256GB 4
- 256GB256GB 8
- 256GB256GB 2
- 256GB256GB 8
- 256GB256GB 4
- 2TB2TB 1
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 1
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 2
- 512GB512GB 2
- 512GB512GB 2
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 3
- 64GB64GB 1
- 64GB64GB 8
- 64GB64GB 5
Apple
iPhone 11 Pro Max Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
759.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 226 kg |
|---|---|
| Dimensions | 158 × 77.8 × 8.1 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| Battery | Li-Ion 3969 mAh, non-removable (15.04 Wh) |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Brand | 5; Samsung, A2161, A2218, A2220, iPhone12 |
| Color | Gold, Gray, Green, Silver |
| Dimensions | 158 x 77.8 x 8.1 mm (6.22 x 3.06 x 0.32 in) |
| Display | 102.9 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio), 1200 nits (peak), 1242 x 2688 pixels, 19.5:9 ratio (~458 ppi density), 6.5 inches, 800 nits (HBM), Dolby Vision, HDR10, Scratch-resistant glass, Super Retina XDR OLED |
| Front Camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| GPU | Apple GPU (4-core graphics) |
| Location | Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2218, 7, 8 |
| Multimedia | AMEX certified), IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 4m for 30 min) Apple Pay (Visa, MasterCard |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2019, September 10 |
| OS | iOS 13, upgradable to iOS 26.1 |
| Processor | Apple A13 Bionic (7 nm+), Hexa-core (2×2.65 GHz Lightning + 4×1.8 GHz Thunder) |
| RAM | 128GB 4GB RAM, 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| Rear Camera | 1.0µm, 1.4µm, 1/2.55″, 1/3.4″, 1/3.6″, 12 MP, 120Ëš, 13mm (ultrawide), 26mm (wide), 2x optical zoom 12 MP, 52mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.8, f/2.0, f/2.4, OIS, OIS 12 MP, PDAF |
| Resistance | glass back (Corning-made glass), Glass front (Corning-made glass), stainless steel frame |
| Second camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Face ID, gyro, proximity |
| SIM type | · Nano-SIM + eSIM· Nano-SIM + Nano-SIM (China) |
| Size | 102.9 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio), 6.5 inches |
| Storage | 128GB, 256GB, 512GB, 64GB |
| Storage expansion | 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM; No, 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2218, 7, 8 |
| USB | Lightning, USB 2.0 |
| Video recording | 1080p@25/30/60/120/240fps, 1080p@25/30/60/120fps, 4K@24/25/30/60fps, gyro-EIS, HDR, stereo sound rec. |
| Weight | 226 g (7.97 oz) |
| WLAN | dual-band, hotspot, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
