Showing all 3 results
Filter by brands
Color
storage
Benefon9 devices
Benefon Q
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam14692
| Weight | 89 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 46 × 18 cm |
| Brand | Samsung |
| Color | Silver |
| Battery | Removable Li-Po 620 mAh battery |
| Bluetooth | No |
| Dimensions | 100 x 46 x 18 mm, 74 cc (3.94 x 1.81 x 0.71 in) |
| Display | 100 x 48 pixels, 6 lines, Electro-luminescent lighting Dynamic & user-selectable font size, Monochrome graphic |
| Location | No |
| Officially announced | 2000 |
| Rear Camera | No |
| SIM type | Mini-SIM |
| Storage | No |
| Storage expansion | no |
| Weight | 89 g (3.14 oz) |
| WLAN | No |
Benefon TWIG Discovery
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam45796
| Weight | 128 kg |
|---|---|
| Dimensions | 116 × 51 × 24 cm |
| Brand | Samsung |
| Color | Black |
| Size | 12.6 cm2 (~21.3% screen-to-body ratio), 2.0 inches, 31.2 x 41.2 mm |
| Battery | Removable Li-Ion 1000 mAh battery |
| Bluetooth | Yes |
| Dimensions | 116 x 51 x 24 mm (4.57 x 2.01 x 0.94 in) |
| Display | 12.6 cm2 (~21.3% screen-to-body ratio), 176 x 220 pixels (~141 ppi density), 2.0 inches, 256K colors, 31.2 x 41.2 mm, TFT |
| Location | GPS |
| Officially announced | 2006, June |
| Rear Camera | No |
| SIM type | Mini-SIM |
| Storage | miniSD |
| Storage expansion | miniSD |
| USB | Proprietary |
| Weight | 128 g (4.52 oz) |
| WLAN | No |
Benefon TWIG Discovery Pro
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam33793
| Weight | 128 kg |
|---|---|
| Dimensions | 116 × 51 × 24 cm |
| Brand | Samsung |
| Color | Black |
| Size | 12.6 cm2 (~21.3% screen-to-body ratio), 2.0 inches |
| Battery | Removable Li-Ion 1350 mAh battery |
| Bluetooth | Yes |
| Dimensions | 116 x 51 x 24 mm (4.57 x 2.01 x 0.94 in) |
| Display | 12.6 cm2 (~21.3% screen-to-body ratio), 176 x 220 pixels (~141 ppi density), 2.0 inches, 256K colors, TFT |
| Location | GPS |
| Officially announced | 2007 |
| RAM | 10MB |
| Rear Camera | No |
| SIM type | Mini-SIM |
| Storage | 10MB; miniSD |
| Storage expansion | 10MB; miniSD |
| USB | Proprietary |
| Weight | 128 g (4.52 oz) |
| WLAN | No |