Showing 13–13 of 13 results
Filter by brands
Color
Size
- 10.1 inches 1
- 10.9 inches 4
- 11.0 inches 2
- 12.4 inches 1
- 13.1 inches 2
- 14.6 inches 2
- 214.9 cm2 (~81.7% screen-to-body ratio) 1
- 295.8 cm2 (~71.5% screen-to-body ratio) 1
- 344.5 cm2 (~81.7% screen-to-body ratio) 4
- 350.9 cm2 (~80.9% screen-to-body ratio) 1
- 350.9 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio) 1
- 446.1 cm2 (~84.3% screen-to-body ratio) 1
- 497.6 cm2 (~85.0% screen-to-body ratio) 2
- 617.8 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio) 1
- 617.8 cm2 (~90.8% screen-to-body ratio) 1
- 8.7 inches 1
storage
Samsung
Samsung Galaxy Tab S10 Lite Coral Red 256GB
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam62224-coral-red-256gb-6
| Weight | 524 kg |
|---|---|
| Dimensions | 254.3 × 165.8 × 6.6 cm |
| Brand | SM-X400, SM-X406, SM-X406B; Samsung |
| Color | Coral Red |
| Size | 10.9 inches, 344.5 cm2 (~81.7% screen-to-body ratio) |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 20, 26, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 66, 7, 71, 77, 78 SA/NSA/Sub6, 8 |
| Battery | Li-Po 8000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 254.3 x 165.8 x 6.6 mm (10.01 x 6.53 x 0.26 in) |
| Display | 10.9 inches, 1320 x 2112 pixels, 16:10 ratio (~228 ppi density), 344.5 cm2 (~81.7% screen-to-body ratio), 90Hz, Mohs level 5, TFT LCD |
| Front Camera | (wide), 5 MP |
| GPU | Mali-G68 MP5 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS – cellular model only |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 17, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 4, 40, 41, 5, 66, 7, 8 |
| Multimedia | Stylus support |
| NFC | No |
| Officially announced | 2025, August 25 |
| OS | Android 15, One UI 7, up to 7 major Android upgrades |
| Processor | Exynos 1380 (5 nm), Octa-core (4×2.4 GHz Cortex-A78 & 4×2.0 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 128GB 6GB RAM, 256GB 8GB RAM |
| Rear Camera | (wide), 8 MP, AF |
| Resistance | aluminum back, aluminum frame, Glass front |
| Second camera | (wide), 5 MP |
| Sensors | Accelerometer, compass (cellular model only), gyro, proximity (accessories only) |
| SIM type | Nano-SIM + eSIM (cellular model only) |
| Storage | 256GB |
| Storage expansion | 128GB 6GB RAM, 256GB 8GB RAM; microSDXC (dedicated slot) |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 17, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 4, 40, 41, 5, 66, 7, 8 |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30fps |
| Weight | 524 g (1.16 lb) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Wi-Fi Direct |
