Showing all 3 results
Shop
iPhone 11 Pro Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
700.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
BHK-IPH69135
| Weight | 188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 144 × 71.4 × 8.1 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| Battery | Li-Ion 3046 mAh, non-removable (11.67 Wh) |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Brand | 3; Samsung, A2160, A2215, A2217, iPhone12 |
| Color | Gray, Green, Matte Gold, Silver |
| Dimensions | 144 x 71.4 x 8.1 mm (5.67 x 2.81 x 0.32 in) |
| Display | 1125 x 2436 pixels, 1200 nits (peak), 19.5:9 ratio (~458 ppi density), 5.8 inches, 800 nits (HBM), 84.4 cm2 (~82.1% screen-to-body ratio), Dolby Vision, HDR10, Scratch-resistant glass, Super Retina XDR OLED |
| Front Camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| GPU | Apple GPU (4-core graphics) |
| Location | Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2215, 7, 8 |
| Multimedia | AMEX certified), IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 4m for 30 min) Apple Pay (Visa, MasterCard |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2019, September 10 |
| OS | iOS 13, upgradable to iOS 26.1 |
| Processor | Apple A13 Bionic (7 nm+), Hexa-core (2×2.65 GHz Lightning + 4×1.8 GHz Thunder) |
| RAM | 128 GB, 256 GB, 64GB |
| Rear Camera | 1.0µm, 1.4µm, 1/2.55″, 1/3.4″, 1/3.6″, 12 MP, 120Ëš, 13mm (ultrawide), 26mm (wide), 2x optical zoom 12 MP, 52mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.8, f/2.0, f/2.4, OIS, OIS 12 MP, PDAF |
| Resistance | glass back (Corning-made glass), Glass front (Corning-made glass), stainless steel frame |
| Second camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Face ID, gyro, proximity |
| SIM type | · Nano-SIM + eSIM· Nano-SIM + Nano-SIM (China) |
| Size | 5.8 inches, 84.4 cm2 (~82.1% screen-to-body ratio) |
| Storage | 128GB, 256GB, 64GB |
| Storage expansion | 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM; No, 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2215, 7, 8 |
| USB | Lightning, USB 2.0 |
| Video recording | 1080p@25/30/60/120/240fps, 1080p@25/30/60/120fps, 4K@24/25/30/60fps, gyro-EIS, HDR, stereo sound rec. |
| Weight | 188 g (6.63 oz) |
| WLAN | dual-band, hotspot, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
Redmi 13 Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
699.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone 11 Pro Max Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
759.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
BHK-IPH62600-matte-midnight-green-256gb-11
| Weight | 226 kg |
|---|---|
| Dimensions | 158 × 77.8 × 8.1 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| Battery | Li-Ion 3969 mAh, non-removable (15.04 Wh) |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Brand | 5; Samsung, A2161, A2218, A2220, iPhone12 |
| Color | Gold, Gray, Green, Silver |
| Dimensions | 158 x 77.8 x 8.1 mm (6.22 x 3.06 x 0.32 in) |
| Display | 102.9 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio), 1200 nits (peak), 1242 x 2688 pixels, 19.5:9 ratio (~458 ppi density), 6.5 inches, 800 nits (HBM), Dolby Vision, HDR10, Scratch-resistant glass, Super Retina XDR OLED |
| Front Camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| GPU | Apple GPU (4-core graphics) |
| Location | Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2218, 7, 8 |
| Multimedia | AMEX certified), IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 4m for 30 min) Apple Pay (Visa, MasterCard |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2019, September 10 |
| OS | iOS 13, upgradable to iOS 26.1 |
| Processor | Apple A13 Bionic (7 nm+), Hexa-core (2×2.65 GHz Lightning + 4×1.8 GHz Thunder) |
| RAM | 128GB 4GB RAM, 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| Rear Camera | 1.0µm, 1.4µm, 1/2.55″, 1/3.4″, 1/3.6″, 12 MP, 120Ëš, 13mm (ultrawide), 26mm (wide), 2x optical zoom 12 MP, 52mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.8, f/2.0, f/2.4, OIS, OIS 12 MP, PDAF |
| Resistance | glass back (Corning-made glass), Glass front (Corning-made glass), stainless steel frame |
| Second camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Face ID, gyro, proximity |
| SIM type | · Nano-SIM + eSIM· Nano-SIM + Nano-SIM (China) |
| Size | 102.9 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio), 6.5 inches |
| Storage | 128GB, 256GB, 512GB, 64GB |
| Storage expansion | 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM; No, 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2218, 7, 8 |
| USB | Lightning, USB 2.0 |
| Video recording | 1080p@25/30/60/120/240fps, 1080p@25/30/60/120fps, 4K@24/25/30/60fps, gyro-EIS, HDR, stereo sound rec. |
| Weight | 226 g (7.97 oz) |
| WLAN | dual-band, hotspot, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 |

