Showing all 4 results
Filter by price
Filter by brands
Color
Size
storage
128GB
Galaxy S25 (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
2,099.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam58975-1
| Weight | 162 kg |
|---|---|
| Dimensions | 146.9 × 70.5 × 7.2 cm |
| Brand | SM-S9310, SM-S931B, SM-S931B/DS, SM-S931E, SM-S931E/DS; Samsung, SM-S931N, SM-S931U, SM-S931U1, SM-S931W |
| Color | Icy Blue, Mint, Navy, Silver |
| Size | 6.2 inches, 94.4 cm2 (~91.1% screen-to-body ratio) |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 12, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 66, 7, 75, 77, 78 SA/NSA/Sub6 – International, 8 |
| Battery | Li-Ion 4000 mAh |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| Dimensions | 146.9 x 70.5 x 7.2 mm (5.78 x 2.78 x 0.28 in) |
| Display | 1080 x 2340 pixels, 120Hz, 19.5:9 ratio (~416 ppi density), 2600 nits (peak), 6.2 inches, 94.4 cm2 (~91.1% screen-to-body ratio), Corning Gorilla Glass Victus 2, Dynamic LTPO AMOLED 2X, HDR10+, Mohs level 5 |
| Front Camera | 1.12µm, 1/3.2″, 12 MP, 26mm (wide), dual pixel PDAF, f/2.2 |
| GPU | Adreno 830 (1200 MHz) |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66 – International, 7, 8 |
| Multimedia | IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Armor aluminum 2 frame |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2025, January 22 |
| OS | Android 15, One UI 7, up to 7 major Android upgrades |
| Processor | Octa-core (2×4.47 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6×3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M), Qualcomm SM8750-AC Snapdragon 8 Elite (3 nm) |
| RAM | 128GB 12GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | 1.0µm, 1/1.56″, 1/2.55″ 1.4µm, 1/3.94″, 120Ëš (ultrawide), 13mm, 24mm (wide), 3x optical zoom 12 MP, 50 MP, 67mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.8, f/2.2, f/2.4, OIS, OIS 10 MP, PDAF, Super Steady video |
| Resistance | aluminum frame, glass back (Gorilla Glass Victus 2), Glass front (Gorilla Glass Victus 2) |
| Second camera | 1.12µm, 1/3.2″, 12 MP, 26mm (wide), dual pixel PDAF, f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, proximity, ultrasonic) |
| SIM type | · Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM (max 2 at a time) – INT· Nano-SIM + eSIM + eSIM (max 2 at a time) – USA· Nano-SIM + Nano-SIM – CN |
| Storage | 128GB, 256GB, 512GB |
| Storage expansion | 128GB 12GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM; No |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66 – International, 7, 8 |
| USB | DisplayPort 1.2, OTG, USB Type-C 3.2 |
| Video recording | 10-bit HDR, 1080p@30/60/120/240fps, 1080p@30fps, 4K@30/60fps, 8K@24/30fps, gyro-EIS, HDR10+, stereo sound rec. |
| Weight | 162 g (5.71 oz) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Wi-Fi Direct |
| version | International Version |
Galaxy S25 Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
2,100.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam58975
| Weight | 162 kg |
|---|---|
| Dimensions | 146.9 × 70.5 × 7.2 cm |
| Brand | SM-S9310, SM-S931B, SM-S931B/DS, SM-S931E, SM-S931E/DS; Samsung, SM-S931N, SM-S931U, SM-S931U1, SM-S931W |
| Color | Icy Blue, Mint, Navy, Silver |
| Size | 6.2 inches, 94.4 cm2 (~91.1% screen-to-body ratio) |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 12, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 66, 7, 75, 77, 78 SA/NSA/Sub6 – International, 8 |
| Battery | Li-Ion 4000 mAh |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| Dimensions | 146.9 x 70.5 x 7.2 mm (5.78 x 2.78 x 0.28 in) |
| Display | 1080 x 2340 pixels, 120Hz, 19.5:9 ratio (~416 ppi density), 2600 nits (peak), 6.2 inches, 94.4 cm2 (~91.1% screen-to-body ratio), Corning Gorilla Glass Victus 2, Dynamic LTPO AMOLED 2X, HDR10+, Mohs level 5 |
| Front Camera | 1.12µm, 1/3.2″, 12 MP, 26mm (wide), dual pixel PDAF, f/2.2 |
| GPU | Adreno 830 (1200 MHz) |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66 – International, 7, 8 |
| Multimedia | IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Armor aluminum 2 frame |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2025, January 22 |
| OS | Android 15, One UI 7, up to 7 major Android upgrades |
| Processor | Octa-core (2×4.47 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6×3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M), Qualcomm SM8750-AC Snapdragon 8 Elite (3 nm) |
| RAM | 128GB 12GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | 1.0µm, 1/1.56″, 1/2.55″ 1.4µm, 1/3.94″, 120Ëš (ultrawide), 13mm, 24mm (wide), 3x optical zoom 12 MP, 50 MP, 67mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.8, f/2.2, f/2.4, OIS, OIS 10 MP, PDAF, Super Steady video |
| Resistance | aluminum frame, glass back (Gorilla Glass Victus 2), Glass front (Gorilla Glass Victus 2) |
| Second camera | 1.12µm, 1/3.2″, 12 MP, 26mm (wide), dual pixel PDAF, f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, proximity, ultrasonic) |
| SIM type | · Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM (max 2 at a time) – INT· Nano-SIM + eSIM + eSIM (max 2 at a time) – USA· Nano-SIM + Nano-SIM – CN |
| Storage | 128GB, 256GB, 512GB |
| Storage expansion | 128GB 12GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM; No |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66 – International, 7, 8 |
| USB | DisplayPort 1.2, OTG, USB Type-C 3.2 |
| Video recording | 10-bit HDR, 1080p@30/60/120/240fps, 1080p@30fps, 4K@30/60fps, 8K@24/30fps, gyro-EIS, HDR10+, stereo sound rec. |
| Weight | 162 g (5.71 oz) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Wi-Fi Direct |
Samsung Galaxy Tab S11
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam21806
| Weight | 469 kg |
|---|---|
| Dimensions | 253.8 × 165.3 × 5.5 cm |
| Brand | SM-X730, SM-X736, SM-X736B; Samsung |
| Color | Moonstone Gray, Platinum Silver |
| Size | 11.0 inches, 350.9 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio) |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | SA/NSA/Sub6 |
| Battery | Li-Po 8400 mAh |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| Dimensions | 253.8 x 165.3 x 5.5 mm (9.99 x 6.51 x 0.22 in) |
| Display | 1000 nits (typ), 11.0 inches, 120Hz, 16:10 ratio (~274 ppi density), 1600 nits (peak), 1600 x 2560 pixels, 350.9 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio), Dynamic AMOLED 2X, HDR10+, Mohs level 5 |
| Front Camera | 12 MP, 120Ëš (ultrawide), f/2.4 |
| GPU | Immortalis-G925 |
| Location | BDS, GALILEO – cellular model only, Glonass, GPS |
| LTE Bands | LTE |
| Multimedia | IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Stylus support Enhanced Armor aluminum |
| NFC | No |
| Officially announced | 2025, September 04 |
| OS | Android 16, One UI 8 |
| Processor | Mediatek Dimensity 9400+ (3 nm), Octa-core (1×3.63 GHz Cortex-X925 & 3×3.3 GHz Cortex-X4 & 4×2.4 GHz Cortex-A720) |
| RAM | 128GB 12GB RAM, 256GB 12GB RAM, 2TB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | 1.0µm, 1/3.4″, 13 MP, 26mm (wide), AF, f/2.0 |
| Resistance | aluminum back, aluminum frame, Glass front |
| Second camera | 12 MP, 120Ëš (ultrawide), f/2.4 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, optical), proximity |
| SIM type | Nano-SIM + eSIM (cellular model only) |
| Storage | 128GB, 256GB, 2TB, 512GB |
| Storage expansion | 128GB 12GB RAM, 256GB 12GB RAM, 2TB 12GB RAM; microSDXC (dedicated slot), 512GB 12GB RAM |
| TDD Bands | LTE |
| USB | magnetic connector, USB Type-C 3.2 |
| Video recording | 1080p@30fps, 4K@30fps |
| Weight | 469 g or 471 g (1.03 lb) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, Wi-Fi Direct |
Samsung Galaxy Tab S11 Ultra
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam43455
| Weight | 692 kg |
|---|---|
| Dimensions | 326.3 × 208.5 × 5.1 cm |
| Brand | SM-X930, SM-X930N; Samsung, SM-X936B, SM-X936N |
| Color | Moonstone Gray, Platinum Silver |
| Size | 14.6 inches, 617.8 cm2 (~90.8% screen-to-body ratio) |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | SA/NSA/Sub6 |
| Battery | Li-Po 11600 mAh |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| Dimensions | 326.3 x 208.5 x 5.1 mm (12.85 x 8.21 x 0.20 in) |
| Display | 1000 nits (typ), 120Hz, 14.6 inches, 16:10 ratio (~239 ppi density), 1600 nits (peak), 1848 x 2960 pixels, 617.8 cm2 (~90.8% screen-to-body ratio), Dynamic AMOLED 2X, HDR10+, Mohs level 5 |
| Front Camera | 12 MP, 120Ëš (ultrawide), f/2.4 |
| GPU | Immortalis-G925 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS |
| LTE Bands | LTE |
| Multimedia | IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Stylus support Enhanced Armor aluminum |
| NFC | No |
| Officially announced | 2025, September 04 |
| OS | Android 16, One UI 8 |
| Processor | Mediatek Dimensity 9400+ (3 nm), Octa-core (1×3.63 GHz Cortex-X925 & 3×3.3 GHz Cortex-X4 & 4×2.4 GHz Cortex-A720) |
| RAM | 128GB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | (ultrawide), 1.0µm, 1/3.4″, 13 MP, 26mm (wide), AF 8 MP, f/2.0, f/2.2 |
| Resistance | aluminum back, aluminum frame, Glass front |
| Second camera | 12 MP, 120Ëš (ultrawide), f/2.4 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, optical), proximity |
| SIM type | Nano-SIM + eSIM (cellular model only) |
| Storage | 128GB, 1TB, 256GB, 512GB |
| Storage expansion | 128GB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM; microSDXC (dedicated slot), 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| TDD Bands | LTE |
| USB | magnetic connector, USB Type-C 3.2 |
| Video recording | 1080p@30fps, 4K@30fps |
| Weight | 692 g or 695 g (1.53 lb) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Wi-Fi Direct |
