Showing the single result
128GB
iPhone 12 Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
600.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK4500-0008
| Biometrics | 3D Face unlock, TOUCH ID |
|---|---|
| Bluetooth | 2.0, 4.2 |
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3358, A3359 – cellular model only |
| Battery | Li-Ion 2438 mAh (9.34 Wh) |
| Charge speed | Wired: 20.0W Wireless: 15.0W |
| Charging | Fast charging Qi wireless charging, Fast charging Qi wireless charging, MagSafe wireless charging, MagSafe wireless charging |
| Color | Black, Blue, Green, RED, White |
| Display | 1.65 inches |
| Flash | Dual LED |
| Front Camera | 12 MP |
| GPU | Apple GPU (4-core graphics) |
| HD Voice | YES |
| LTE Bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66, 71 – A3358 – cellular model only |
| Multimedia | AMEX certified), IP48 dust and water resistant (dust > 1mm; immersible up to 1.5m for 30 min) Advanced Armor aluminum frame, MasterCard |
| NFC | Yes |
| OS | iOS (18.x, iOS 26, upgradable to iOS 26.1 |
| Processor | Apple A18 Pro (3 nm) |
| RAM | 128GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| Rear Camera | (ultrawide), 12 MP |
| Second camera | (ultrawide), 12 MP, f/2.0, 122Ëš (ultrawide) |
| Sensors | Face ID, Face ID, accelerometer, gyro, compass, barometer |
| SIM type | Nano-SIM |
| Size | 1.65 inches, 10.1 inches |
| Resistance | Water, Water, Dust; IP68 |
| Storage | 128GB, 16GB, 256GB, 64GB |
| WLAN | Wi-Fi Direct |
| Weight | 165 g (5.82 oz) |
| Video recording | 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120/240fps; gyro-EIS, ProRes (4K, 1080p) |
| Brand | 1; Samsung |
