Showing all 2 results
1TB
Samsung Galaxy Tab S10 Ultra
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam34376
| Weight | 718 kg |
|---|---|
| Dimensions | 326.4 × 208.6 × 5.4 cm |
| Brand | SM-X920, SM-X920N; Samsung, SM-X926B, SM-X926N |
| Color | Moonstone Gray, Platinum Silver |
| Size | 14.6 inches, 617.8 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio) |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 12, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 66, 7, 77, 78 SA/NSA/Sub6, 8 |
| Battery | Li-Po 11200 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 326.4 x 208.6 x 5.4 mm (12.85 x 8.21 x 0.21 in) |
| Display | 120Hz, 14.6 inches, 16:10 ratio (~239 ppi density), 1848 x 2960 pixels, 617.8 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio), Dynamic AMOLED 2X, HDR10+, Mohs level 5 |
| Front Camera | 12 MP, 120Ëš (ultrawide), 26mm (wide) 12 MP, f/2.2, f/2.4 |
| GPU | Immortalis-G720 MC12 |
| Location | BDS, GALILEO – cellular model only, Glonass, GPS |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 17, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66, 7, 8 |
| Multimedia | 2.8ms latency (Bluetooth integration, accelerometer, gyro) Enhanced Armor aluminum, IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Stylus |
| NFC | No |
| Officially announced | 2024, September 26 |
| OS | Android 14, One UI 6.1 |
| Processor | Mediatek Dimensity 9300+ (4 nm), Octa-core (1×3.4 GHz Cortex-X4 & 3×2.8 GHz Cortex-X4 & 4×2.0 GHz Cortex-A720) |
| RAM | 1TB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | (ultrawide), 1.0µm, 1/3.4″, 13 MP, 26mm (wide), AF 8 MP, f/2.0, f/2.2 |
| Resistance | aluminum back, aluminum frame, Glass front |
| Second camera | 12 MP, 120Ëš (ultrawide), 26mm (wide) 12 MP, f/2.2, f/2.4 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, optical), proximity |
| SIM type | Nano-SIM + eSIM (cellular model only) |
| Storage | 1TB, 1TB, 256GB, 512GB |
| Storage expansion | 1TB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM; microSDXC (dedicated slot), 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 17, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66, 7, 8 |
| USB | magnetic connector, USB Type-C 3.2 |
| Video recording | 1080p@30fps, 4K@30fps |
| Weight | 718 g (Wi-Fi), 723 g (5G) (1.58 lb) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Wi-Fi Direct |
Samsung Galaxy Tab S11 Ultra
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam43455
| Weight | 692 kg |
|---|---|
| Dimensions | 326.3 × 208.5 × 5.1 cm |
| Brand | SM-X930, SM-X930N; Samsung, SM-X936B, SM-X936N |
| Color | Moonstone Gray, Platinum Silver |
| Size | 14.6 inches, 617.8 cm2 (~90.8% screen-to-body ratio) |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | SA/NSA/Sub6 |
| Battery | Li-Po 11600 mAh |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| Dimensions | 326.3 x 208.5 x 5.1 mm (12.85 x 8.21 x 0.20 in) |
| Display | 1000 nits (typ), 120Hz, 14.6 inches, 16:10 ratio (~239 ppi density), 1600 nits (peak), 1848 x 2960 pixels, 617.8 cm2 (~90.8% screen-to-body ratio), Dynamic AMOLED 2X, HDR10+, Mohs level 5 |
| Front Camera | 12 MP, 120Ëš (ultrawide), f/2.4 |
| GPU | Immortalis-G925 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS |
| LTE Bands | LTE |
| Multimedia | IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Stylus support Enhanced Armor aluminum |
| NFC | No |
| Officially announced | 2025, September 04 |
| OS | Android 16, One UI 8 |
| Processor | Mediatek Dimensity 9400+ (3 nm), Octa-core (1×3.63 GHz Cortex-X925 & 3×3.3 GHz Cortex-X4 & 4×2.4 GHz Cortex-A720) |
| RAM | 128GB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | (ultrawide), 1.0µm, 1/3.4″, 13 MP, 26mm (wide), AF 8 MP, f/2.0, f/2.2 |
| Resistance | aluminum back, aluminum frame, Glass front |
| Second camera | 12 MP, 120Ëš (ultrawide), f/2.4 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, optical), proximity |
| SIM type | Nano-SIM + eSIM (cellular model only) |
| Storage | 128GB, 1TB, 256GB, 512GB |
| Storage expansion | 128GB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM; microSDXC (dedicated slot), 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| TDD Bands | LTE |
| USB | magnetic connector, USB Type-C 3.2 |
| Video recording | 1080p@30fps, 4K@30fps |
| Weight | 692 g or 695 g (1.53 lb) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Wi-Fi Direct |
