Showing all 3 results
256GB
Galaxy Z Fold 7 5G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
6,999.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam76260
| Weight | 215 kg |
|---|---|
| Dimensions | 158.4 × 143.2 × 4.2 cm |
| Brand | SM-F966B, SM-F966B/DS, SM-F966U, SM-F966U1; Samsung |
| Color | Blue Shadow, Jet Black, Mint Green, Silver Shadow |
| Size | 204.2 cm2 (~90.0% screen-to-body ratio), 8.0 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 12, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 66, 7, 71, 77, 78 SA/NSA/Sub6 – International, 8 |
| Battery | Li-Po 4400 mAh |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, aptX HD, LE |
| Dimensions | Unfolded: 158.4 x 143.2 x 4.2 mmFolded: 158.4 x 72.8 x 8.9 mm |
| Display | 1080 x 2520 pixels, 120Hz, 1968 x 2184 pixels (~368 ppi density), 204.2 cm2 (~90.0% screen-to-body ratio), 2600 nits (peak), 422 ppi, 8.0 inches, Corning Gorilla Glass Ceramic 2 6.5 inches, Foldable Dynamic LTPO AMOLED 2X, HDR10+, Mohs level 1, Titanium plate layer for display support Cover display: Dynamic LTPO AMOLED 2X |
| Front Camera | 1.12µm, 1.12µm Cover camera: 10 MP, 1/3.0″, 10 MP, 18mm (ultrawide), 24mm (wide), f/2.2 |
| GPU | Adreno 830 (1200 MHz) |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66 – International, 7, 8 |
| Multimedia | IP48 dust and water resistant (dust > 1mm; immersible up to 1.5m for 30 min) Advanced Armor aluminum frame |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2025, July 09 |
| OS | Android 16, One UI 8, up to 7 major Android upgrades |
| Processor | Octa-core (2×4.47 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6×3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M), Qualcomm SM8750-AC Snapdragon 8 Elite (3 nm) |
| RAM | 1TB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | 0.6µm, 1.0µm, 1.4µm, 1/1.3″, 1/2.55″, 1/3.94″, 120Ëš (ultrawide), 13mm, 200 MP, 24mm (wide), 3x optical zoom 12 MP, 67mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.7, f/2.2, f/2.4, multi-directional PDAF, OIS, OIS 10 MP, PDAF |
| Resistance | aluminum frame, glass back (Gorilla Glass Victus 2), Glass front (Gorilla Glass Victus Ceramic 2) (folded), plastic front (unfolded) |
| Second camera | 1.12µm, 1.12µm Cover camera: 10 MP, 1/3.0″, 10 MP, 18mm (ultrawide), 24mm (wide), f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Fingerprint (side-mounted), gyro, proximity |
| SIM type | · Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM (max 2 at a time)· Nano-SIM + Nano-SIM + multiple eSIM (max 2 at a time) |
| Storage | 1TB, 1TB, 256GB, 512GB |
| Storage expansion | 1TB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM; No, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66 – International, 7, 8 |
| USB | OTG, USB Type-C 3.2 |
| Video recording | 10-bit HDR, 1080p@30/60fps, 1080p@60/120/240fps (gyro-EIS), 4K@30/60fps, 4K@60fps, 8K@30fps, gyro-EIS, HDR10+ |
| Weight | 215 g (7.58 oz) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Wi-Fi Direct |
iPhone 17 Pro Max Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
5,199.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK-0001
| Weight | 233 kg |
|---|---|
| Dimensions | 163.4 × 78 × 8.8 cm |
| Brand | A3526, A3527, iPhone18 |
| Color | Cosmic Orange, Deep Blue, Silver |
| Size | 115.6 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio), 6.9 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 12, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 30, 38, 40, 41, 48, 5, 53, 66, 7, 70, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3526, 8 |
| Battery | Market-dependent versions:· Li-Ion 4823 mAh – Nano SIM model· Li-Ion 5088 mAh – eSIM only model |
| Bluetooth | 6.0, A2DP, LE |
| Dimensions | 163.4 x 78 x 8.8 mm (6.43 x 3.07 x 0.35 in) |
| Display | 1000 nits (typ), 115.6 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio), 120Hz, 1320 x 2868 pixels, 1600 nits (HBM), 19.5:9 ratio (~460 ppi density), 3000 nits (peak), 6.9 inches, Anti-reflective coating, Ceramic Shield 2, Dolby Vision, HDR10, LTPO Super Retina XDR OLED, Mohs level 5 |
| Front Camera | (depth/biometrics sensor), 18 MP multi-aspect, 20mm (ultrawide), f/1.9, PDAF SL 3D |
| GPU | Apple GPU (6-core graphics) |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS (L1+L5), NavIC, QZSS |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 48, 5, 53, 66 – A3526, 7, 8 |
| Multimedia | AMEX certified), IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 6m for 30 min) Apple Pay (Visa, MasterCard |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2025, September 09 |
| OS | iOS 26, upgradable to iOS 26.1 |
| Processor | Apple A19 Pro (3 nm), Hexa-core (2×4.26 GHz + 4xX.X GHz) |
| RAM | 1TB 12GB RAM, 256GB 12GB RAM, 2TB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | 0.7µm, 1.22µm, 1/1.28″, 1/2.55″, 100mm (periscope telephoto), 120Ëš (ultrawide), 13mm, 24mm (wide), 3D sensor‑shift OIS, 48 MP, 4x optical zoom 48 MP, dual pixel PDAF, f/1.8, f/2.2, f/2.8, PDAF, PDAF TOF 3D LiDAR scanner (depth), sensor-shift OIS 48 MP |
| Resistance | aluminum alloy back/ glass back (Ceramic Shield), aluminum alloy frame, Glass front (Ceramic Shield 2) |
| Second camera | (depth/biometrics sensor), 18 MP multi-aspect, 20mm (ultrawide), f/1.9, PDAF SL 3D |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Face ID, gyro, proximity |
| SIM type | · Nano-SIM + eSIM + eSIM (max 2 at a time; International)· eSIM + eSIM (8 or more, max 2 at a time; USA)· Nano-SIM + Nano-SIM (China) |
| Storage | 1TB, 256GB, 2TB, 512GB |
| Storage expansion | 1TB 12GB RAM, 256GB 12GB RAM, 2TB 12GB RAM; No, 512GB 12GB RAM |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 48, 5, 53, 66 – A3526, 7, 8 |
| USB | DisplayPort, USB Type-C 3.2 Gen 2 |
| Video recording | 10-bit HDR, 1080p@25/30/60/120/240fps, 1080p@25/30/60/120fps, 3D (spatial) video/audio, 4K@24/25/30/60/100/120fps, 4K@24/25/30/60fps, Apple Log 2, Dolby Vision HDR (up to 120fps), gyro-EIS, ProRes, ProRes RAW (up to 120fps), stereo sound rec. |
| Weight | 233 g (8.22 oz) |
| WLAN | hotspot, tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7 |
Samsung Galaxy Tab S10 Ultra
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam34376
| Weight | 718 kg |
|---|---|
| Dimensions | 326.4 × 208.6 × 5.4 cm |
| Brand | SM-X920, SM-X920N; Samsung, SM-X926B, SM-X926N |
| Color | Moonstone Gray, Platinum Silver |
| Size | 14.6 inches, 617.8 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio) |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 12, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 66, 7, 77, 78 SA/NSA/Sub6, 8 |
| Battery | Li-Po 11200 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 326.4 x 208.6 x 5.4 mm (12.85 x 8.21 x 0.21 in) |
| Display | 120Hz, 14.6 inches, 16:10 ratio (~239 ppi density), 1848 x 2960 pixels, 617.8 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio), Dynamic AMOLED 2X, HDR10+, Mohs level 5 |
| Front Camera | 12 MP, 120Ëš (ultrawide), 26mm (wide) 12 MP, f/2.2, f/2.4 |
| GPU | Immortalis-G720 MC12 |
| Location | BDS, GALILEO – cellular model only, Glonass, GPS |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 17, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66, 7, 8 |
| Multimedia | 2.8ms latency (Bluetooth integration, accelerometer, gyro) Enhanced Armor aluminum, IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Stylus |
| NFC | No |
| Officially announced | 2024, September 26 |
| OS | Android 14, One UI 6.1 |
| Processor | Mediatek Dimensity 9300+ (4 nm), Octa-core (1×3.4 GHz Cortex-X4 & 3×2.8 GHz Cortex-X4 & 4×2.0 GHz Cortex-A720) |
| RAM | 1TB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | (ultrawide), 1.0µm, 1/3.4″, 13 MP, 26mm (wide), AF 8 MP, f/2.0, f/2.2 |
| Resistance | aluminum back, aluminum frame, Glass front |
| Second camera | 12 MP, 120Ëš (ultrawide), 26mm (wide) 12 MP, f/2.2, f/2.4 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, optical), proximity |
| SIM type | Nano-SIM + eSIM (cellular model only) |
| Storage | 1TB, 1TB, 256GB, 512GB |
| Storage expansion | 1TB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM; microSDXC (dedicated slot), 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 17, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66, 7, 8 |
| USB | magnetic connector, USB Type-C 3.2 |
| Video recording | 1080p@30fps, 4K@30fps |
| Weight | 718 g (Wi-Fi), 723 g (5G) (1.58 lb) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Wi-Fi Direct |

