Showing all 2 results
256GB
Galaxy Note 10+ 5G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
1,399.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam41171
| Weight | 240 kg |
|---|---|
| Dimensions | 168.6 × 79.9 × 10.2 cm |
| Brand | SM-G766B, SM-G766B/DS; Samsung, SM-G766BU1 |
| Color | Black, Blue, White |
| Size | 104.9 cm2 (~77.9% screen-to-body ratio), 6.6 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 66, 7, 77, 78 SA/NSA, 8 |
| Battery | Li-Po 4350 mAh, removable |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| Dimensions | 168.6 x 79.9 x 10.2 mm (6.64 x 3.15 x 0.40 in) |
| Display | 104.9 cm2 (~77.9% screen-to-body ratio), 1080 x 2408 pixels, 120Hz, 20:9 ratio (~400 ppi density), 6.6 inches, Corning Gorilla Glass Victus+, Mohs level 5, PLS LCD |
| Front Camera | (wide), 13 MP, f/2.2 |
| GPU | Adreno 810 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 17, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 4, 40, 41, 5, 66, 68, 7, 8 |
| Multimedia | IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Drop resistant up to 1.5m MIL-STD-810H compliant |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2025, April 14 |
| OS | Android 15, One UI 8, upgradable to Android 16 |
| Processor | Octa-core (1×2.5 GHz Cortex-A720 & 3×2.4 GHz Cortex-A720 & 4×1.8 GHz Cortex-A520), Qualcomm SM7635 Snapdragon 7s Gen 3 (4 nm) |
| RAM | 128GB 6GB RAM, 256GB 8GB RAM |
| Rear Camera | (ultrawide), (wide), 0.64µm, 1/2.76″, 50 MP, f/1.8, f/2.2, PDAF 8 MP |
| Second camera | (wide), 13 MP, f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (side-mounted), gyro, proximity |
| SIM type | · Nano-SIM + eSIM· Nano-SIM + Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 256GB |
| Storage expansion | 128GB 6GB RAM, 256GB 8GB RAM; microSDXC (dedicated slot) |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 17, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 4, 40, 41, 5, 66, 68, 7, 8 |
| USB | charging connector pins, USB Type-C 3.2 |
| Video recording | 1080p@30fps, 4K@30fps |
| Weight | 240 g (8.47 oz) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, Wi-Fi Direct |
Samsung Galaxy Tab Active5 Pro
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam32268
| Weight | 680 kg |
|---|---|
| Dimensions | 242.9 × 170.2 × 10.2 cm |
| Brand | SM-X350; Samsung, SM-X356B |
| Color | Green |
| Size | 10.1 inches, 295.8 cm2 (~71.5% screen-to-body ratio) |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 20, 26, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 66, 7, 71, 77, 78 SA/NSA/Sub6, 8 |
| Battery | Li-Po 10100 mAh, removable |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| Dimensions | 242.9 x 170.2 x 10.2 mm (9.56 x 6.70 x 0.40 in) |
| Display | 10.1 inches, 120Hz, 16:10 ratio (~224 ppi density), 1920 x 1200 pixels, 295.8 cm2 (~71.5% screen-to-body ratio), Corning Gorilla Glass Victus+, Mohs level 5, TFT LCD |
| Front Camera | 8 MP, f/2.0 |
| GPU | Adreno 810 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS – cellular model only |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 17, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 4, 40, 41, 5, 66, 68, 7, 8 |
| Multimedia | Stylus support IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) MIL-STD-810H compliant |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2025, April 14 |
| OS | Android 15, One UI 7 |
| Processor | Octa-core (1×2.5 GHz Cortex-A720 & 3×2.4 GHz Cortex-A720 & 4×1.8 GHz Cortex-A520), Qualcomm SM7635 Snapdragon 7s Gen 3 (4 nm) |
| RAM | 128GB 6GB RAM, 256GB 8GB RAM |
| Rear Camera | 12 MP, AF, f/1.8 |
| Second camera | 8 MP, f/2.0 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (front-mounted), gyro, proximity, proximity (accessories only) |
| SIM type | Nano-SIM + eSIM (cellular model only) |
| Storage | 128GB, 256GB |
| Storage expansion | 128GB 6GB RAM, 256GB 8GB RAM; microSDXC (dedicated slot) |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 17, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 4, 40, 41, 5, 66, 68, 7, 8 |
| USB | charging/accessories connector pins, USB Type-C 3.2 |
| Video recording | 1080p@30fps, 4K@30fps |
| Weight | 680 g or 683 g (1.50 lb) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, Wi-Fi Direct |
