Showing all 2 results
256GB
Galaxy F36 5G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
1,699.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam25372
| Weight | 197 kg |
|---|---|
| Dimensions | 164.4 × 77.9 × 7.7 cm |
| Brand | SM-E366B, SM-E366B/DS; Samsung |
| Color | Coral Red, Luxe Violet, Onyx Black |
| Size | 109.1 cm2 (~85.2% screen-to-body ratio), 6.7 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 28, 3, 40, 41, 5, 78 SA/NSA/Sub6, 8 |
| Battery | 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 164.4 x 77.9 x 7.7 mm (6.47 x 3.07 x 0.30 in) |
| Display | 1080 x 2340 pixels, 109.1 cm2 (~85.2% screen-to-body ratio), 120Hz, 19.5:9 ratio (~387 ppi density), 6.7 inches, Corning Gorilla Glass Victus+, Super AMOLED |
| Front Camera | (wide), 1.12µm, 1/3.06″, 13 MP, f/2.2 |
| GPU | Mali-G68 MP5 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 2, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| Multimedia | Drop resistant up to 2m |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2025, July 21 |
| OS | Android 15, One UI 7, up to 6 major Android upgrades |
| Processor | Exynos 1380 (5 nm), Octa-core (4×2.4 GHz Cortex-A78 & 4×2.0 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM |
| Rear Camera | (ultrawide), (wide), 1.12µm 2 MP (macro), 1/1.96″, 1/4.0″, 123Ëš, 50 MP, f/1.8, f/2.2, OIS 8 MP, PDAF |
| Resistance | Glass front (Gorilla Glass Victus+), plastic frame, silicone polymer back (eco leather) |
| Second camera | (wide), 1.12µm, 1/3.06″, 13 MP, f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (side-mounted), gyro |
| SIM type | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 128GB, 256GB |
| Storage expansion | 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM; microSDXC (uses shared SIM slot) |
| TDD Bands | 1, 2, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | OTG, USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30/60fps, 1080p@30fps, 4K@30fps, 720p@480fps, gyro-EIS |
| Weight | 197 g (6.95 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Wi-Fi Direct |
Samsung Galaxy M36
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam91019
| Weight | 197 kg |
|---|---|
| Dimensions | 164.4 × 77.9 × 7.7 cm |
| Brand | SM-M366B, SM-M366B/DS; Samsung |
| Color | Orange Haze, Serene Green, Velvet Black |
| Size | 110.2 cm2 (~86.0% screen-to-body ratio), 6.7 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 78 SA/NSA/Sub6, 8 |
| Battery | 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 164.4 x 77.9 x 7.7 mm (6.47 x 3.07 x 0.30 in) |
| Display | 1080 x 2340 pixels, 110.2 cm2 (~86.0% screen-to-body ratio), 120Hz, 19.5:9 ratio (~385 ppi density), 6.7 inches, Corning Gorilla Glass Victus+, Super AMOLED |
| Front Camera | (wide), 1.12µm, 1/3.06″, 13 MP, f/2.2 |
| GPU | Mali-G68 MP5 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 2, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| Multimedia | Drop resistant up to 2m |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2025, June 27 |
| OS | Android 15, One UI 7, up to 6 major Android upgrades |
| Processor | Exynos 1380 (5 nm), Octa-core (4×2.4 GHz Cortex-A78 & 4×2.0 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM |
| Rear Camera | (ultrawide), (wide), 1.12µm 2 MP (macro), 1/1.96″, 1/4.0″, 123Ëš, 50 MP, f/1.8, f/2.2, OIS 8 MP, PDAF |
| Resistance | glass back, Glass front (Gorilla Glass Victus+), plastic frame |
| Second camera | (wide), 1.12µm, 1/3.06″, 13 MP, f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (side-mounted), gyro |
| SIM type | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 128GB, 256GB |
| Storage expansion | 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM; microSDXC (uses shared SIM slot) |
| TDD Bands | 1, 2, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | OTG, USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30/60fps, 1080p@30fps, 4K@30fps, 720p@480fps, gyro-EIS |
| Weight | 197 g (6.95 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Wi-Fi Direct |
