Showing all 2 results
256GB
iPhone 11 Pro Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
700.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
BHK-IPH69135
| Weight | 188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 144 × 71.4 × 8.1 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| Battery | Li-Ion 3046 mAh, non-removable (11.67 Wh) |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Brand | 3; Samsung, A2160, A2215, A2217, iPhone12 |
| Color | Gray, Green, Matte Gold, Silver |
| Dimensions | 144 x 71.4 x 8.1 mm (5.67 x 2.81 x 0.32 in) |
| Display | 1125 x 2436 pixels, 1200 nits (peak), 19.5:9 ratio (~458 ppi density), 5.8 inches, 800 nits (HBM), 84.4 cm2 (~82.1% screen-to-body ratio), Dolby Vision, HDR10, Scratch-resistant glass, Super Retina XDR OLED |
| Front Camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| GPU | Apple GPU (4-core graphics) |
| Location | Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2215, 7, 8 |
| Multimedia | AMEX certified), IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 4m for 30 min) Apple Pay (Visa, MasterCard |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2019, September 10 |
| OS | iOS 13, upgradable to iOS 26.1 |
| Processor | Apple A13 Bionic (7 nm+), Hexa-core (2×2.65 GHz Lightning + 4×1.8 GHz Thunder) |
| RAM | 128 GB, 256 GB, 64GB |
| Rear Camera | 1.0µm, 1.4µm, 1/2.55″, 1/3.4″, 1/3.6″, 12 MP, 120Ëš, 13mm (ultrawide), 26mm (wide), 2x optical zoom 12 MP, 52mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.8, f/2.0, f/2.4, OIS, OIS 12 MP, PDAF |
| Resistance | glass back (Corning-made glass), Glass front (Corning-made glass), stainless steel frame |
| Second camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Face ID, gyro, proximity |
| SIM type | · Nano-SIM + eSIM· Nano-SIM + Nano-SIM (China) |
| Size | 5.8 inches, 84.4 cm2 (~82.1% screen-to-body ratio) |
| Storage | 128GB, 256GB, 64GB |
| Storage expansion | 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM; No, 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2215, 7, 8 |
| USB | Lightning, USB 2.0 |
| Video recording | 1080p@25/30/60/120/240fps, 1080p@25/30/60/120fps, 4K@24/25/30/60fps, gyro-EIS, HDR, stereo sound rec. |
| Weight | 188 g (6.63 oz) |
| WLAN | dual-band, hotspot, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
iPhone 12 Pro Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
949.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Battery | Li-Ion 2018 mAh (6.96 Wh) |
|---|---|
| Biometrics | 3D Face unlock, FINGER PRINT, TOUCH ID |
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3358, A3359 – cellular model only |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 – cellular model only |
| Bluetooth | iPhone 12 Pro Max – Bluetooth Version: 5.0 Features: A2DP, LE (Low Energy) |
| WLAN | Wi-Fi Direct |
| Brand | Apple |
| Charge speed | Wired Fast Charging: Up to 20W Wireless Charging (MagSafe): Up to 15W Wireless Charging (Qi): Up to 7.5W, Wired: 20.0W Wireless: 15.0W |
| Color | Blue, Gold, Graphite, Silver |
| Data Speed | iPhone 12 Pro Max – Data Speed 5G: Up to 4 Gbps (theoretical, model & carrier dependent) 4G LTE Advanced: Up to 1.6 Gbps 3G HSPA: 42.2/5.76 Mbps |
| Charging | iPhone 12 Pro Max – Charging Wired Charging: Fast charging up to 20W Wireless Charging: MagSafe up to 15W Qi wireless up to 7.5W |
| Dimensions | 146.7 mm (height) x 71.5 mm (width) x 7.4 mm (depth), or 5.78 x 2.82 x 0.29 inches |
| Display | 6.1 inches |
| Flash | Type: Quad-LED dual-tone flash Features: Slow-sync, Night mode, Portrait mode lighting |
| NFC | Yes |
| HD Voice | YES |
| Front Camera | 12MP TrueDepth camera with an Æ’/2.2 aperture |
| General | Brand: Apple Model: iPhone 12 Pro Release Date: October 2020 Operating System: iOS 14 (Upgradeable to latest iOS) |
| GPU | Apple GPU 4-core graphics |
| LTE Bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 46, 48, 66, and 71 |
| Processor | Apple A14 Bionic (5 nm) |
| OS | iOS 14.1 |
| RAM | 128GB 6GB RAM, 256GB 6GB RAM, 512GB 6GB RAM |
| SIM type | Nano Sim |
| Weight | 189 g (6.67 oz) |
| Video recording | 4K@24/25/30/60fps |
| Storage | 128GB, 256GB, 512GB, 64GB |
| TDD Bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66, 71 – A3361 – cellular model only |
| Size | 12.4 inches |
| Resistance | Water, Dust; IP68 |
| Sensors | Face ID, accelerometer, gyro, compass, barometer |
