Showing all 3 results
32GB
Apple Watch SE 2
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam51167
| Weight | 33 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 38 × 10.7 cm |
| Brand | 10, 11, 12, 13; Samsung, A2722, A2723, A2724, A2725, A2726, A2727, A2855, A2856, watch6 |
| Color | Midnight, Silver, Starlight |
| Size | 1.78 inches |
| 3G Bands | China, HK, HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 – International |
| Battery | Li-Ion 296 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 44 x 38 x 10.7 mm (1.73 x 1.50 x 0.42 in) |
| Display | 1.78 inches, 1000 nits (peak), 448 x 368 pixels (~326 ppi density), Ion-X strengthened glass, Retina LTPO OLED |
| GPU | PowerVR |
| Location | Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 39, 4, 40, 41, 5, 6, 66 – International, 7, 8, China, HK |
| Multimedia | 50m water resistant |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2022, September 07 |
| OS | upgradable to watchOS 26.1, watchOS 9.0 |
| Processor | Apple S8, Dual-core |
| RAM | 32GB 1GB RAM |
| Rear Camera | No |
| Resistance | aluminum frame, Glass front, plastic/sapphire crystal back |
| Sensors | Accelerometer, always-on altimeter, Barometer, Compass, gyro, heart rate (2nd gen) |
| SIM type | eSIM |
| Storage | 32GB |
| Storage expansion | 32GB 1GB RAM; No |
| TDD Bands | 1, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 39, 4, 40, 41, 5, 6, 66 – International, 7, 8, China, HK |
| USB | No |
| Weight | 33 g (1.16 oz) |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
Apple Watch Series 8
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam95509
| Weight | 42.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 38 × 10.7 cm |
| Brand | 16, 17; Samsung, A2772, A2773, A2774, A2775, A2857, A2858, watch6 |
| Color | Gold, Graphite, Silver |
| Size | 1.9 inches |
| 3G Bands | China, HK, HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 – International |
| Battery | Li-Ion 308 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 45 x 38 x 10.7 mm (1.77 x 1.50 x 0.42 in) |
| Display | 1.9 inches, 1000 nits (peak), 484 x 396 pixels (~326 ppi density), Retina LTPO OLED, Sapphire crystal glass |
| GPU | PowerVR |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 39, 4, 40, 41, 5, 6, 66 – International, 7, 8, China, HK |
| Multimedia | IP6X certified 50m water resistant ECG certified (region dependent SW application; HW available on all models) |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2022, September 07 |
| OS | upgradable to watchOS 26.1, watchOS 9.0 |
| Processor | Apple S8, Dual-core |
| RAM | 32GB 1GB RAM |
| Rear Camera | No |
| Resistance | ceramic/sapphire crystal back, Sapphire crystal front, stainless steel frame |
| Sensors | Accelerometer, always-on altimeter, Barometer, Compass, gyro, heart rate, SpO2, temperature (body), VO2max |
| SIM type | eSIM |
| Storage | 32GB |
| Storage expansion | 32GB 1GB RAM; No |
| TDD Bands | 1, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 39, 4, 40, 41, 5, 6, 66 – International, 7, 8, China, HK |
| USB | No |
| Weight | 42.3 g (41mm), 51.5 g (45mm) (1.48 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 b/g/n |
Apple Watch Series 8 Aluminum
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam47085
| Weight | 32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 38 × 10.7 cm |
| Brand | 14, 15, 16, 17; Samsung, A2770, A2771, A2772, A2773, A2774, A2775, A2857, A2858, watch6 |
| Color | Midnight, RED, Silver, Starlight |
| Size | 1.9 inches |
| 3G Bands | China, HK, HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 – International |
| Battery | Li-Ion 308 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 45 x 38 x 10.7 mm (1.77 x 1.50 x 0.42 in) |
| Display | 1.9 inches, 1000 nits (peak), 484 x 396 pixels (~326 ppi density), Ion-X strengthened glass, Retina LTPO OLED |
| GPU | PowerVR |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 39, 4, 40, 41, 5, 6, 66 – International, 7, 8, China, HK |
| Multimedia | IP6X certified 50m water resistant ECG certified (region dependent SW application; HW available on all models) |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2022, September 07 |
| OS | upgradable to watchOS 26.1, watchOS 9.0 |
| Processor | Apple S8, Dual-core |
| RAM | 32GB 1GB RAM |
| Rear Camera | No |
| Resistance | aluminum frame, ceramic/sapphire crystal back, Glass front |
| Sensors | Accelerometer, always-on altimeter, Barometer, Compass, gyro, heart rate, SpO2, temperature (body), VO2max |
| SIM type | eSIM |
| Storage | 32GB |
| Storage expansion | 32GB 1GB RAM; No |
| TDD Bands | 1, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 39, 4, 40, 41, 5, 6, 66 – International, 7, 8, China, HK |
| USB | No |
| Weight | 32 g (41mm), 38.8 g (45mm) (1.13 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 b/g/n |
