Showing the single result
32GB
Apple iPad Pro 12.9 (2015)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam76674
| Weight | 713 kg |
|---|---|
| Dimensions | 305.7 × 220.6 × 6.9 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 |
| Battery | 307 mAh, Li-Ion 10, non-removable (38.8 Wh) |
| Bluetooth | 4.0, A2DP, EDR |
| Brand | 7, 8; Samsung, A1584, A1652, iPad6 |
| Color | Gold, Silver, Space Gray |
| Dimensions | 305.7 x 220.6 x 6.9 mm (12.04 x 8.69 x 0.27 in) |
| Display | 12.9 inches, 2048 x 2732 pixels, 4:3 ratio (~264 ppi density), 519.2 cm2 (~77.0% screen-to-body ratio), IPS LCD, oleophobic coating, Scratch-resistant glass |
| Front Camera | 1.2 MP |
| GPU | PowerVR Series 7 (12-core graphics) |
| Location | GLONASS (Wi‑Fi + Cellular model only), GPS |
| LTE Bands | 1, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 29, 3, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| Multimedia | Stylus support |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2015, November, September. Released 2015 |
| OS | iOS 9, upgradable to iPadOS 16.7.12 |
| Processor | Apple A9X (16 nm), Dual-core 2.26 GHz (Twister) |
| RAM | 128GB 4GB RAM, 256GB 4GB RAM, 32GB 4GB RAM |
| Rear Camera | 1.12µm, 31mm (standard), 8 MP, AF, f/2.4 |
| Second camera | 1.2 MP |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Fingerprint (front-mounted), gyro |
| SIM type | Nano-SIM + eSIM |
| Size | 12.9 inches, 519.2 cm2 (~77.0% screen-to-body ratio) |
| Storage | 128GB, 256GB, 32GB |
| Storage expansion | 128GB 4GB RAM, 256GB 4GB RAM; No, 32GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 29, 3, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | Lightning, USB 3.0; magnetic connector |
| Video recording | 1080p@30fps, 720p@120fps, 720p@30fps, HDR, stereo sound rec. |
| Weight | 713 g (Wi-Fi) / 723 g (LTE) (1.57 lb) |
| WLAN | dual-band, hotspot, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac |
