Showing 73–75 of 75 results
Filter by price
Color
- BlackBlack 15
- BlueBlue 14
- GrayGray 3
- PinkPink 8
- SilverSilver 27
- Space GraySpace Gray 9
- WhiteWhite 12
- 18-karat Rose Gold18-karat Rose Gold 2
- Alpine GreenAlpine Green 2
- ApricotApricot 2
- black Band types: sport 2
- Black Buckle 1
- black case/black 2
- black case/black Leather band: silver case/blue 1
- black case/blackLeather band: silver case/blue 1
- Black Link Bracelet 2
- Black TitaniumBlack Titanium 4
- blue Band types: sport 1
- Blue TitaniumBlue Titanium 2
- Blue; Gray/Black; Rose Gold/Lavender 2
- Blue/Stone Leather Loop 1
- Blue/Stone/White/Storm Gray Leather Loop 1
- brownbrown 3
- Brown/Black/Blue/Marine Blue Buckle 1
- Brown/Black/Blue/Red/Marigold/Jay Buckle 1
- Case colors: silverCase colors: silver 4
- Cloud WhiteCloud White 1
- Cosmic OrangeCosmic Orange 2
- Deep BlueDeep Blue 2
- Deep PurpleDeep Purple 2
- Desert TitaniumDesert Titanium 2
- GoldGold 24
- GraphiteGraphite 6
- gray Band colors: brown 1
- gray Band colors: graygray Band colors: gray 3
- GreenGreen 8
- Jet BlackJet Black 2
- LavenderLavender 1
- Light GoldLight Gold 1
- Link Bracelet 2
- Matte GoldMatte Gold 1
- MidnightMidnight 9
- Midnight Blue Buckle 18-karat Yellow Gold/Black 1
- Mist BlueMist Blue 1
- NaturalNatural 3
- Natural TitaniumNatural Titanium 4
- orangeorange 3
- orange Stainless Steel band: silver case/silverorange Stainless Steel band: silver case/silver 1
- Pearl Woven Nylon 2
- pink Band types: sportpink Band types: sport 1
- Pink/Royal Blue/Gold&Red/Black Woven Nylon 2
- PurplePurple 3
- REDRED 10
- Red Buckle 1
- red Stainless Steel band: silver case/silver 1
- Rose GoldRose Gold 12
- Rose Gray Buckle18-karat Yellow Gold/Black 1
- Royal Blue 2
- SageSage 1
- Sierra BlueSierra Blue 2
- Silver/Space Black Milanese Loop 2
- Silver/White 2
- Sky BlueSky Blue 1
- SlateSlate 2
- Space BlackSpace Black 3
- Space Black Stainless Steel/Black 2
- Sport band: silver case/white 2
- Sport Band/White 2
- Stainless Steel/Red 2
- StarlightStarlight 9
- Stone; Gold/White 2
- TealTeal 2
- TitaniumTitanium 2
- UltramarineUltramarine 2
- White TitaniumWhite Titanium 4
- woven nylon 2
- YellowYellow 9
Size
- 1.5 inches 7
- 1.65 inches 8
- 1.78 inches 2
- 1.9 inches 4
- 1.92 inches 2
- 1.96 inches 4
- 1.98 inches 1
- 10.1 inches 1
- 10.5 inches 12
- 102.9 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio) 1
- 102.9 cm2 (~84.4% screen-to-body ratio) 1
- 104.9 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio) 1
- 109.8 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio) 3
- 110.2 cm2 (~88.0% screen-to-body ratio) 2
- 110.2 cm2 (~88.3% screen-to-body ratio) 1
- 110.2 cm2 (~89.8% screen-to-body ratio) 1
- 115.6 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio) 1
- 115.6 cm2 (~91.4% screen-to-body ratio) 1
- 12.4 inches 1
- 12.9 inches 1
- 291.4 cm2 (~71.6% screen-to-body ratio) 1
- 341.4 cm2 (~78.3% screen-to-body ratio) 12
- 4.7 inches 2
- 5.4 inches 1
- 5.5 inches 1
- 5.8 inches 3
- 519.2 cm2 (~77.0% screen-to-body ratio) 1
- 6.1 inches 10
- 6.3 inches 3
- 6.5 inches 3
- 6.7 inches 7
- 6.9 inches 2
- 60.9 cm2 (~65.4% screen-to-body ratio) 1
- 60.9 cm2 (~65.6% screen-to-body ratio) 1
- 71.9 cm2 (~85.1% screen-to-body ratio) 1
- 83.4 cm2 (~67.7% screen-to-body ratio) 1
- 84.4 cm2 (~82.1% screen-to-body ratio) 1
- 84.4 cm2 (~82.9% screen-to-body ratio) 2
- 9.7 inches 1
- 90.2 cm2 (~86.0% screen-to-body ratio) 4
- 90.3 cm2 (~79.0% screen-to-body ratio) 2
- 91.3 cm2 (~86.4% screen-to-body ratio) 1
- 91.3 cm2 (~88.2% screen-to-body ratio) 1
- 91.7 cm2 (~86.8% screen-to-body ratio) 1
- 91.7 cm2 (~87.0% screen-to-body ratio) 1
- 96.4 cm2 (~89.4% screen-to-body ratio) 1
- 96.4 cm2 (~90.1% screen-to-body ratio) 2
storage
- 128GB128GB 8
- 128GB128GB 3
- 128GB128GB 8
- 128GB128GB 3
- 128GB128GB 2
- 128GB128GB 6
- 16GB16GB 1
- 1TB1TB 2
- 1TB1TB 4
- 1TB1TB 1
- 1TB1TB 4
- 256GB256GB 1
- 256GB256GB 2
- 256GB256GB 8
- 256GB256GB 7
- 256GB256GB 1
- 256GB256GB 7
- 256GB256GB 4
- 256GB256GB 8
- 2TB2TB 1
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 2
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 3
- 32GB32GB 1
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 2
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 5
- 512GB512GB 2
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 3
- 64GB64GB 1
- 64GB64GB 7
- 64GB64GB 12
- 64GB64GB 4
- 8GB8GB 14
NFC
- Yes 75
Apple
Apple iPad Pro 10.5 (2017) Silver 256GB
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam84826-silver-256gb-11
| Weight | 469 kg |
|---|---|
| Dimensions | 250.6 × 174.1 × 6.1 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| Battery | Li-Ion 8134 mAh, non-removable (30.8 Wh) |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, EDR |
| Brand | 3, 4; Samsung, A1701, A1709, A1852, iPad7 |
| Color | Silver |
| Dimensions | 250.6 x 174.1 x 6.1 mm (9.87 x 6.85 x 0.24 in) |
| Display | 10.5 inches, 120Hz, 1668 x 2224 pixels, 341.4 cm2 (~78.3% screen-to-body ratio), 4:3 ratio (~265 ppi density), IPS LCD, oleophobic coating, Scratch-resistant glass, True-tone |
| Front Camera | 32mm (standard), 7 MP, f/2.2 |
| GPU | PowerVR Series 7 (12-core graphics) |
| Location | GLONASS (Wi‑Fi + Cellular model only), GPS |
| LTE Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 27, 28, 29, 3, 30, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| Multimedia | Stylus support |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2017, June, June. Released 2017 |
| OS | iOS 10.3.2, upgradable to iPadOS 17.7.10 |
| Processor | Apple A10X Fusion (10 nm), Hexa-core 2.38 GHz (3x Hurricane & 3x Zephyr) |
| RAM | 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| Rear Camera | 1/3.0″, 12 MP, f/1.8, OIS, PDAF |
| Resistance | aluminum back, aluminum frame, Glass front |
| Second camera | 32mm (standard), 7 MP, f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Fingerprint (front-mounted), gyro |
| SIM type | Nano-SIM + eSIM |
| Size | 10.5 inches, 341.4 cm2 (~78.3% screen-to-body ratio) |
| Storage | 256GB |
| Storage expansion | 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM; No, 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 27, 28, 29, 3, 30, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | Lightning, USB 3.0; magnetic connector |
| Video recording | 1080p@120fps, 1080p@30/60fps, 1080p@30fps, 4K@30fps, 720p@240fps |
| Weight | 469 g (Wi-Fi) / 477 g (LTE) (1.03 lb) |
| WLAN | dual-band, hotspot, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac |
iPhone 11 Pro Max Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
759.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
BHK-IPH62600-matte-midnight-green-256gb-11
| Weight | 226 kg |
|---|---|
| Dimensions | 158 × 77.8 × 8.1 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| Battery | Li-Ion 3969 mAh, non-removable (15.04 Wh) |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Brand | 5; Samsung, A2161, A2218, A2220, iPhone12 |
| Color | Gold, Gray, Green, Silver |
| Dimensions | 158 x 77.8 x 8.1 mm (6.22 x 3.06 x 0.32 in) |
| Display | 102.9 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio), 1200 nits (peak), 1242 x 2688 pixels, 19.5:9 ratio (~458 ppi density), 6.5 inches, 800 nits (HBM), Dolby Vision, HDR10, Scratch-resistant glass, Super Retina XDR OLED |
| Front Camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| GPU | Apple GPU (4-core graphics) |
| Location | Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2218, 7, 8 |
| Multimedia | AMEX certified), IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 4m for 30 min) Apple Pay (Visa, MasterCard |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2019, September 10 |
| OS | iOS 13, upgradable to iOS 26.1 |
| Processor | Apple A13 Bionic (7 nm+), Hexa-core (2×2.65 GHz Lightning + 4×1.8 GHz Thunder) |
| RAM | 128GB 4GB RAM, 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| Rear Camera | 1.0µm, 1.4µm, 1/2.55″, 1/3.4″, 1/3.6″, 12 MP, 120Ëš, 13mm (ultrawide), 26mm (wide), 2x optical zoom 12 MP, 52mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.8, f/2.0, f/2.4, OIS, OIS 12 MP, PDAF |
| Resistance | glass back (Corning-made glass), Glass front (Corning-made glass), stainless steel frame |
| Second camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Face ID, gyro, proximity |
| SIM type | · Nano-SIM + eSIM· Nano-SIM + Nano-SIM (China) |
| Size | 102.9 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio), 6.5 inches |
| Storage | 128GB, 256GB, 512GB, 64GB |
| Storage expansion | 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM; No, 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2218, 7, 8 |
| USB | Lightning, USB 2.0 |
| Video recording | 1080p@25/30/60/120/240fps, 1080p@25/30/60/120fps, 4K@24/25/30/60fps, gyro-EIS, HDR, stereo sound rec. |
| Weight | 226 g (7.97 oz) |
| WLAN | dual-band, hotspot, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
Apple iPad Pro 10.5 (2017) Silver 512GB
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam84826-silver-512gb-12
| Weight | 469 kg |
|---|---|
| Dimensions | 250.6 × 174.1 × 6.1 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| Battery | Li-Ion 8134 mAh, non-removable (30.8 Wh) |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, EDR |
| Brand | 3, 4; Samsung, A1701, A1709, A1852, iPad7 |
| Color | Silver |
| Dimensions | 250.6 x 174.1 x 6.1 mm (9.87 x 6.85 x 0.24 in) |
| Display | 10.5 inches, 120Hz, 1668 x 2224 pixels, 341.4 cm2 (~78.3% screen-to-body ratio), 4:3 ratio (~265 ppi density), IPS LCD, oleophobic coating, Scratch-resistant glass, True-tone |
| Front Camera | 32mm (standard), 7 MP, f/2.2 |
| GPU | PowerVR Series 7 (12-core graphics) |
| Location | GLONASS (Wi‑Fi + Cellular model only), GPS |
| LTE Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 27, 28, 29, 3, 30, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| Multimedia | Stylus support |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2017, June, June. Released 2017 |
| OS | iOS 10.3.2, upgradable to iPadOS 17.7.10 |
| Processor | Apple A10X Fusion (10 nm), Hexa-core 2.38 GHz (3x Hurricane & 3x Zephyr) |
| RAM | 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| Rear Camera | 1/3.0″, 12 MP, f/1.8, OIS, PDAF |
| Resistance | aluminum back, aluminum frame, Glass front |
| Second camera | 32mm (standard), 7 MP, f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Fingerprint (front-mounted), gyro |
| SIM type | Nano-SIM + eSIM |
| Size | 10.5 inches, 341.4 cm2 (~78.3% screen-to-body ratio) |
| Storage | 512GB |
| Storage expansion | 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM; No, 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 27, 28, 29, 3, 30, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | Lightning, USB 3.0; magnetic connector |
| Video recording | 1080p@120fps, 1080p@30/60fps, 1080p@30fps, 4K@30fps, 720p@240fps |
| Weight | 469 g (Wi-Fi) / 477 g (LTE) (1.03 lb) |
| WLAN | dual-band, hotspot, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac |