Showing 1–12 of 84 results
Filter by price
Color
- BlackBlack 19
- BlueBlue 16
- GrayGray 3
- PinkPink 10
- SilverSilver 40
- Space GraySpace Gray 18
- WhiteWhite 15
- 18-karat Rose Gold18-karat Rose Gold 2
- Alpine GreenAlpine Green 2
- ApricotApricot 2
- black Band types: sport 2
- Black Buckle 1
- black case/black 2
- black case/black Leather band: silver case/blue 1
- black case/blackLeather band: silver case/blue 1
- Black Link Bracelet 2
- Black TitaniumBlack Titanium 4
- blue Band types: sport 1
- Blue TitaniumBlue Titanium 2
- Blue; Gray/Black; Rose Gold/Lavender 2
- Blue/Stone Leather Loop 1
- Blue/Stone/White/Storm Gray Leather Loop 1
- brownbrown 3
- Brown/Black/Blue/Marine Blue Buckle 1
- Brown/Black/Blue/Red/Marigold/Jay Buckle 1
- Case colors: silverCase colors: silver 4
- Cloud WhiteCloud White 1
- Cosmic OrangeCosmic Orange 2
- Deep BlueDeep Blue 2
- Deep PurpleDeep Purple 2
- Desert TitaniumDesert Titanium 2
- GoldGold 29
- GraphiteGraphite 6
- gray Band colors: brown 1
- gray Band colors: graygray Band colors: gray 3
- GreenGreen 9
- Jet BlackJet Black 2
- LavenderLavender 1
- Light GoldLight Gold 1
- Link Bracelet 2
- Matte GoldMatte Gold 1
- MidnightMidnight 9
- Midnight Blue Buckle 18-karat Yellow Gold/Black 1
- Mist BlueMist Blue 1
- NaturalNatural 3
- Natural TitaniumNatural Titanium 4
- orangeorange 3
- orange Stainless Steel band: silver case/silverorange Stainless Steel band: silver case/silver 1
- Pearl Woven Nylon 2
- pink Band types: sportpink Band types: sport 1
- Pink/Royal Blue/Gold&Red/Black Woven Nylon 2
- PurplePurple 4
- REDRED 10
- Red Buckle 1
- red Stainless Steel band: silver case/silver 1
- Rose GoldRose Gold 10
- Rose Gray Buckle18-karat Yellow Gold/Black 1
- Royal Blue 2
- SageSage 1
- Sierra BlueSierra Blue 2
- Silver/Space Black Milanese Loop 2
- Silver/White 2
- Sky BlueSky Blue 2
- SlateSlate 2
- Space BlackSpace Black 3
- Space Black Stainless Steel/Black 2
- Sport band: silver case/white 2
- Sport Band/White 2
- Stainless Steel/Red 2
- StarlightStarlight 10
- Stone; Gold/White 2
- TealTeal 2
- TitaniumTitanium 2
- UltramarineUltramarine 2
- White TitaniumWhite Titanium 4
- woven nylon 2
- YellowYellow 10
Size
- 247.6×178.5×6.1 mm247.6×178.5×6.1 mm 1
- 1.5 inches 7
- 1.65 inches 8
- 1.78 inches 2
- 1.9 inches 4
- 1.92 inches 2
- 1.96 inches 4
- 1.98 inches 1
- 10.1 inches 1
- 102.9 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio) 1
- 102.9 cm2 (~84.4% screen-to-body ratio) 1
- 104.9 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio) 1
- 109.8 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio) 3
- 110.2 cm2 (~88.0% screen-to-body ratio) 2
- 110.2 cm2 (~88.3% screen-to-body ratio) 1
- 110.2 cm2 (~89.8% screen-to-body ratio) 1
- 115.6 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio) 1
- 115.6 cm2 (~91.4% screen-to-body ratio) 1
- 12.4 inches 1
- 291.4 cm2 (~63.3% screen-to-body ratio) 1
- 4.7 inches 2
- 5.4 inches 1
- 5.5 inches 1
- 5.8 inches 3
- 6.1 inches 10
- 6.3 inches 3
- 6.5 inches 3
- 6.7 inches 7
- 6.9 inches 2
- 60.9 cm2 (~65.4% screen-to-body ratio) 1
- 60.9 cm2 (~65.6% screen-to-body ratio) 1
- 71.9 cm2 (~85.1% screen-to-body ratio) 1
- 83.4 cm2 (~67.7% screen-to-body ratio) 1
- 84.4 cm2 (~82.1% screen-to-body ratio) 1
- 84.4 cm2 (~82.9% screen-to-body ratio) 2
- 9.7 inches 1
- 90.2 cm2 (~86.0% screen-to-body ratio) 4
- 90.3 cm2 (~79.0% screen-to-body ratio) 2
- 91.3 cm2 (~86.4% screen-to-body ratio) 1
- 91.3 cm2 (~88.2% screen-to-body ratio) 1
- 91.7 cm2 (~86.8% screen-to-body ratio) 1
- 91.7 cm2 (~87.0% screen-to-body ratio) 1
- 96.4 cm2 (~89.4% screen-to-body ratio) 1
- 96.4 cm2 (~90.1% screen-to-body ratio) 2
storage
- 128GB128GB 18
- 128GB128GB 3
- 128GB128GB 8
- 128GB128GB 3
- 128GB128GB 2
- 128GB128GB 6
- 16GB16GB 1
- 16GB16GB 1
- 16GB16GB 4
- 1TB1TB 4
- 1TB1TB 1
- 1TB1TB 1
- 1TB1TB 4
- 1TB1TB 2
- 256GB256GB 8
- 256GB256GB 5
- 256GB256GB 15
- 256GB256GB 2
- 256GB256GB 8
- 256GB256GB 4
- 2TB2TB 1
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 11
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 3
- 32GB32GB 1
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 5
- 512GB512GB 1
- 512GB512GB 2
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 3
- 64GB64GB 1
- 64GB64GB 19
- 64GB64GB 14
- 8GB8GB 14
Apple
Apple iPad 10th
Rated 0 out of 5
In stock
890.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam72603
Apple iPad 2nd Gen
Rated 0 out of 5
In stock
75.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam76122
| Weight | 680 kg |
|---|---|
| Dimensions | 242.8 × 189.7 × 13.4 cm |
| Battery | Non-removable Li-Po 6600 mAh battery (24.8 Wh) |
| Bluetooth | 2.1, A2DP, EDR |
| Brand | 1; Samsung, iPad1 |
| Color | White |
| Dimensions | 242.8 x 189.7 x 13.4 mm (9.56 x 7.47 x 0.53 in) |
| Display | 291.4 cm2 (~63.3% screen-to-body ratio), 4:3 ratio (~132 ppi density), 768 x 1024 pixels, 9.7 inches, IPS LCD, oleophobic coating, Scratch-resistant glass |
| GPU | PowerVR SGX535 |
| Location | No |
| Officially announced | 2010, January. Released 2010, March |
| OS | iOS 4, upgradable to iOS 5.1.1 |
| Processor | 1.0 GHz Cortex-A8, Apple A4 (45 nm) |
| RAM | 16GB 2GB RAM, 32GB 2GB RAM, 64GB 2GB RAM |
| Rear Camera | No |
| Sensors | Accelerometer |
| SIM type | No |
| Size | 291.4 cm2 (~63.3% screen-to-body ratio), 9.7 inches |
| Storage | 16GB, 32GB, 64GB |
| Storage expansion | 16GB 256MB RAM, 32GB 256MB RAM, 64GB 256MB RAM; No |
| USB | 2 |
| Weight | 680 g (1.50 lb) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n |
Apple iPad 3
Rated 0 out of 5
In stock
75.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam33198
Apple iPad 4
Rated 0 out of 5
In stock
120.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam14467
Apple iPad 5th Gen
Rated 0 out of 5
In stock
225.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam30432
Apple iPad 6th Gen
Rated 0 out of 5
In stock
245.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam35840
| Weight | 662 kg |
|---|---|
| Dimensions | 241.2 × 185.7 × 9.4 cm |
| Battery | 28.6Wh |
| Display | 10.9 inches |
| Color | Gold, Silver, Space Gray |
| Processor | A14 Bionic chip |
| OS | A14 Bionic chip |
| Main camera | 12MP |
| WLAN | Wi-Fi 6 Wi-Fi Direct |
| Storage | 32GB |
Apple iPad 7
Rated 0 out of 5
In stock
390.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam51750
Apple iPad 8
Rated 0 out of 5
In stock
530.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam64826
Apple iPad 9
Rated 0 out of 5
In stock
530.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam89724
Apple iPad Air 1
Rated 0 out of 5
In stock
125.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam25314
Apple iPad Air 2
Rated 0 out of 5
In stock
230.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam63066
Apple iPad Air 4
Rated 0 out of 5
In stock
899.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam64303