Showing all 5 results
VIVO
vivo V30 Pro Bloom White 256GB
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam68490-bloom-white-256gb-1
| Weight | 188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 164.4 × 75.1 × 7.5 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 77, 78 SA/NSA, 8 |
| Battery | Li-Ion 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, aptX HD, LE |
| Brand | V2319; Samsung |
| Color | Bloom White |
| Dimensions | 164.4 x 75.1 x 7.5 mm (6.47 x 2.96 x 0.30 in) |
| Display | 111.0 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio), 120Hz, 1260 x 2800 pixels, 1B colors, 20:9 ratio (~453 ppi density), 2800 nits (peak), 6.78 inches, AMOLED, HDR10+, Schott α glass |
| Front Camera | 0.64µm, 1/2.76″, 20mm (wide), 50 MP, AF, f/2.0 |
| GPU | Mali-G610 MC6 |
| Location | BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), Glonass, GPS (L1+L5), NavIC (L5), QZSS (L1+L5) |
| LTE Bands | 1, 12, 17, 18, 19, 2, 20, 26, 28, 3, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| Multimedia | IP54 dust protected and water resistant (water splashes) |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2024, February 28 |
| OS | Android 14, Funtouch 14, up to 2 major Android upgrades |
| Processor | Mediatek Dimensity 8200 (4 nm), Octa-core (1×3.1 GHz Cortex-A78 & 3×3.0 GHz Cortex-A78 & 4×2.0 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 256GB 12GB RAM, 256GB 8GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | 0.64µm, 1.0µm, 1/1.49″, 1/2.51″, 1/2.76″, 119Ëš (ultrawide), 15mm, 23mm (wide), 2x optical zoom 50 MP, 50 MP, 50mm (telephoto), AF, f/1.9, f/2.0, OIS 50 MP, PDAF |
| Resistance | glass back, Glass front (Schott α), plastic frame |
| Second camera | 0.64µm, 1/2.76″, 20mm (wide), 50 MP, AF, f/2.0 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, optical), proximity |
| SIM type | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Size | 111.0 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio), 6.78 inches |
| Storage | 256GB |
| Storage expansion | 256GB 12GB RAM, 256GB 8GB RAM, 512GB 12GB RAM; No |
| TDD Bands | 1, 12, 17, 18, 19, 2, 20, 26, 28, 3, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | OTG, USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30fps, 4K@30fps |
| Weight | 188 g (6.63 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Wi-Fi Direct |
vivo V30 Pro Bloom White 512GB
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam68490-bloom-white-512gb-2
| Weight | 188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 164.4 × 75.1 × 7.5 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 77, 78 SA/NSA, 8 |
| Battery | Li-Ion 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, aptX HD, LE |
| Brand | V2319; Samsung |
| Color | Bloom White |
| Dimensions | 164.4 x 75.1 x 7.5 mm (6.47 x 2.96 x 0.30 in) |
| Display | 111.0 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio), 120Hz, 1260 x 2800 pixels, 1B colors, 20:9 ratio (~453 ppi density), 2800 nits (peak), 6.78 inches, AMOLED, HDR10+, Schott α glass |
| Front Camera | 0.64µm, 1/2.76″, 20mm (wide), 50 MP, AF, f/2.0 |
| GPU | Mali-G610 MC6 |
| Location | BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), Glonass, GPS (L1+L5), NavIC (L5), QZSS (L1+L5) |
| LTE Bands | 1, 12, 17, 18, 19, 2, 20, 26, 28, 3, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| Multimedia | IP54 dust protected and water resistant (water splashes) |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2024, February 28 |
| OS | Android 14, Funtouch 14, up to 2 major Android upgrades |
| Processor | Mediatek Dimensity 8200 (4 nm), Octa-core (1×3.1 GHz Cortex-A78 & 3×3.0 GHz Cortex-A78 & 4×2.0 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 256GB 12GB RAM, 256GB 8GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | 0.64µm, 1.0µm, 1/1.49″, 1/2.51″, 1/2.76″, 119Ëš (ultrawide), 15mm, 23mm (wide), 2x optical zoom 50 MP, 50 MP, 50mm (telephoto), AF, f/1.9, f/2.0, OIS 50 MP, PDAF |
| Resistance | glass back, Glass front (Schott α), plastic frame |
| Second camera | 0.64µm, 1/2.76″, 20mm (wide), 50 MP, AF, f/2.0 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, optical), proximity |
| SIM type | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Size | 111.0 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio), 6.78 inches |
| Storage | 512GB |
| Storage expansion | 256GB 12GB RAM, 256GB 8GB RAM, 512GB 12GB RAM; No |
| TDD Bands | 1, 12, 17, 18, 19, 2, 20, 26, 28, 3, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | OTG, USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30fps, 4K@30fps |
| Weight | 188 g (6.63 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Wi-Fi Direct |
vivo V30 Pro Waving Aqua 256GB
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam68490-waving-aqua-256gb-3
| Weight | 188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 164.4 × 75.1 × 7.5 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 77, 78 SA/NSA, 8 |
| Battery | Li-Ion 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, aptX HD, LE |
| Brand | V2319; Samsung |
| Color | Waving Aqua |
| Dimensions | 164.4 x 75.1 x 7.5 mm (6.47 x 2.96 x 0.30 in) |
| Display | 111.0 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio), 120Hz, 1260 x 2800 pixels, 1B colors, 20:9 ratio (~453 ppi density), 2800 nits (peak), 6.78 inches, AMOLED, HDR10+, Schott α glass |
| Front Camera | 0.64µm, 1/2.76″, 20mm (wide), 50 MP, AF, f/2.0 |
| GPU | Mali-G610 MC6 |
| Location | BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), Glonass, GPS (L1+L5), NavIC (L5), QZSS (L1+L5) |
| LTE Bands | 1, 12, 17, 18, 19, 2, 20, 26, 28, 3, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| Multimedia | IP54 dust protected and water resistant (water splashes) |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2024, February 28 |
| OS | Android 14, Funtouch 14, up to 2 major Android upgrades |
| Processor | Mediatek Dimensity 8200 (4 nm), Octa-core (1×3.1 GHz Cortex-A78 & 3×3.0 GHz Cortex-A78 & 4×2.0 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 256GB 12GB RAM, 256GB 8GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | 0.64µm, 1.0µm, 1/1.49″, 1/2.51″, 1/2.76″, 119Ëš (ultrawide), 15mm, 23mm (wide), 2x optical zoom 50 MP, 50 MP, 50mm (telephoto), AF, f/1.9, f/2.0, OIS 50 MP, PDAF |
| Resistance | glass back, Glass front (Schott α), plastic frame |
| Second camera | 0.64µm, 1/2.76″, 20mm (wide), 50 MP, AF, f/2.0 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, optical), proximity |
| SIM type | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Size | 111.0 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio), 6.78 inches |
| Storage | 256GB |
| Storage expansion | 256GB 12GB RAM, 256GB 8GB RAM, 512GB 12GB RAM; No |
| TDD Bands | 1, 12, 17, 18, 19, 2, 20, 26, 28, 3, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | OTG, USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30fps, 4K@30fps |
| Weight | 188 g (6.63 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Wi-Fi Direct |
vivo V30 Pro Waving Aqua 512GB
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam68490-waving-aqua-512gb-4
| Weight | 188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 164.4 × 75.1 × 7.5 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 77, 78 SA/NSA, 8 |
| Battery | Li-Ion 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, aptX HD, LE |
| Brand | V2319; Samsung |
| Color | Waving Aqua |
| Dimensions | 164.4 x 75.1 x 7.5 mm (6.47 x 2.96 x 0.30 in) |
| Display | 111.0 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio), 120Hz, 1260 x 2800 pixels, 1B colors, 20:9 ratio (~453 ppi density), 2800 nits (peak), 6.78 inches, AMOLED, HDR10+, Schott α glass |
| Front Camera | 0.64µm, 1/2.76″, 20mm (wide), 50 MP, AF, f/2.0 |
| GPU | Mali-G610 MC6 |
| Location | BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), Glonass, GPS (L1+L5), NavIC (L5), QZSS (L1+L5) |
| LTE Bands | 1, 12, 17, 18, 19, 2, 20, 26, 28, 3, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| Multimedia | IP54 dust protected and water resistant (water splashes) |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2024, February 28 |
| OS | Android 14, Funtouch 14, up to 2 major Android upgrades |
| Processor | Mediatek Dimensity 8200 (4 nm), Octa-core (1×3.1 GHz Cortex-A78 & 3×3.0 GHz Cortex-A78 & 4×2.0 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 256GB 12GB RAM, 256GB 8GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | 0.64µm, 1.0µm, 1/1.49″, 1/2.51″, 1/2.76″, 119Ëš (ultrawide), 15mm, 23mm (wide), 2x optical zoom 50 MP, 50 MP, 50mm (telephoto), AF, f/1.9, f/2.0, OIS 50 MP, PDAF |
| Resistance | glass back, Glass front (Schott α), plastic frame |
| Second camera | 0.64µm, 1/2.76″, 20mm (wide), 50 MP, AF, f/2.0 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, optical), proximity |
| SIM type | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Size | 111.0 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio), 6.78 inches |
| Storage | 512GB |
| Storage expansion | 256GB 12GB RAM, 256GB 8GB RAM, 512GB 12GB RAM; No |
| TDD Bands | 1, 12, 17, 18, 19, 2, 20, 26, 28, 3, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | OTG, USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30fps, 4K@30fps |
| Weight | 188 g (6.63 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Wi-Fi Direct |
vivo iQOO 12 White (BMW M branding) 256GB
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam39571-white-bmw-m-branding-256gb-7
| Weight | 198.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 163.2 × 75.9 × 8.1 cm |
| 3G Bands | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 77, 78 SA/NSA – India, 8 |
| Battery | 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, aptX Adaptive, aptX HD, aptX Lossless (market/region dependent), LE |
| Brand | V2307A; Samsung |
| Color | White (BMW M branding) |
| Dimensions | 163.2 x 75.9 x 8.1 mm or 8.4 mm |
| Display | 111.0 cm2 (~89.6% screen-to-body ratio), 1260 x 2800 pixels, 1400 nits (HBM), 144Hz, 1B colors, 20:9 ratio (~453 ppi density), 3000 nits (peak), 6.78 inches, HDR10+, LTPO AMOLED |
| Front Camera | (wide), 16 MP, f/2.5 |
| GPU | Adreno 750 |
| Location | BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), GLONASS (G1), GPS (L1+L5), QZSS (L1+L5) |
| LTE Bands | 1, 2, 20, 28, 3, 38, 40, 41 – India, 5, 7, 8 |
| Multimedia | IP64 dust tight and water resistant (water splashes) – China only |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2023, November 07 |
| OS | Android 14, Funtouch 15 (International), OriginOS 4 (China), up to 4 major Android upgrades, upgradable to Android 15 |
| Processor | Octa-core (1×3.3 GHz Cortex-X4 & 3×3.2 GHz Cortex-A720 & 2×3.0 GHz Cortex-A720 & 2×2.3 GHz Cortex-A520), Qualcomm SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3 (4 nm) |
| RAM | 1TB 16GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM, 512GB 16GB RAM |
| Rear Camera | 1.2µm, 1/1.3″, 1/2.0″, 119Ëš (ultrawide), 15mm, 23mm (wide), 3x optical zoom 50 MP, 50 MP, 70mm (periscope telephoto), AF, f/1.7, f/2.0, f/2.6, multi-directional PDAF, OIS, OIS 64 MP, PDAF |
| Resistance | aluminum frame, glass back, Glass front |
| Second camera | (wide), 16 MP, f/2.5 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, optical), proximity |
| SIM type | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Size | 111.0 cm2 (~89.6% screen-to-body ratio), 6.78 inches |
| Storage | 256GB |
| Storage expansion | 1TB 16GB RAM; No, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM, 512GB 16GB RAM |
| TDD Bands | 1, 2, 20, 28, 3, 38, 40, 41 – India, 5, 7, 8 |
| USB | OTG, USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30/60/120/240fps, 1080p@30fps, 4K@24/30/60fps, 8K@30fps, gyro-EIS |
| Weight | 198.5 g or 203.7 g (7.02 oz) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6/7, Wi-Fi Direct |