Showing all 4 results
128GB
iPhone 11 Pro Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
700.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
BHK-IPH69135
| Weight | 188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 144 × 71.4 × 8.1 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| Battery | Li-Ion 3046 mAh, non-removable (11.67 Wh) |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Brand | 3; Samsung, A2160, A2215, A2217, iPhone12 |
| Color | Gray, Green, Matte Gold, Silver |
| Dimensions | 144 x 71.4 x 8.1 mm (5.67 x 2.81 x 0.32 in) |
| Display | 1125 x 2436 pixels, 1200 nits (peak), 19.5:9 ratio (~458 ppi density), 5.8 inches, 800 nits (HBM), 84.4 cm2 (~82.1% screen-to-body ratio), Dolby Vision, HDR10, Scratch-resistant glass, Super Retina XDR OLED |
| Front Camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| GPU | Apple GPU (4-core graphics) |
| Location | Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2215, 7, 8 |
| Multimedia | AMEX certified), IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 4m for 30 min) Apple Pay (Visa, MasterCard |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2019, September 10 |
| OS | iOS 13, upgradable to iOS 26.1 |
| Processor | Apple A13 Bionic (7 nm+), Hexa-core (2×2.65 GHz Lightning + 4×1.8 GHz Thunder) |
| RAM | 128 GB, 256 GB, 64GB |
| Rear Camera | 1.0µm, 1.4µm, 1/2.55″, 1/3.4″, 1/3.6″, 12 MP, 120Ëš, 13mm (ultrawide), 26mm (wide), 2x optical zoom 12 MP, 52mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.8, f/2.0, f/2.4, OIS, OIS 12 MP, PDAF |
| Resistance | glass back (Corning-made glass), Glass front (Corning-made glass), stainless steel frame |
| Second camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Face ID, gyro, proximity |
| SIM type | · Nano-SIM + eSIM· Nano-SIM + Nano-SIM (China) |
| Size | 5.8 inches, 84.4 cm2 (~82.1% screen-to-body ratio) |
| Storage | 128GB, 256GB, 64GB |
| Storage expansion | 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM; No, 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2215, 7, 8 |
| USB | Lightning, USB 2.0 |
| Video recording | 1080p@25/30/60/120/240fps, 1080p@25/30/60/120fps, 4K@24/25/30/60fps, gyro-EIS, HDR, stereo sound rec. |
| Weight | 188 g (6.63 oz) |
| WLAN | dual-band, hotspot, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
iPhone XR Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
580.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
BHK-IPH48007
| Weight | 194 kg |
|---|---|
| Dimensions | 150.9 × 75.7 × 8.3 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| Battery | Li-Ion 2942 mAh, non-removable (11.16 Wh) |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Brand | 8; Samsung, A1984, A2105, A2106, A2107, A2108, iPhone11 |
| Color | Black, Blue, RED, Yellow |
| Dimensions | 150.9 x 75.7 x 8.3 mm (5.94 x 2.98 x 0.33 in) |
| Display | 19.5:9 ratio (~326 ppi density), 6.1 inches, 625 nits (HBM), 828 x 1792 pixels, 90.3 cm2 (~79.0% screen-to-body ratio), Liquid Retina IPS LCD, Scratch-resistant glass |
| Front Camera | (depth/biometrics sensor), 32mm (standard) SL 3D, 7 MP, f/2.2 |
| GPU | Apple GPU (4-core graphics) |
| Location | Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66, 7, 71, 8 |
| Multimedia | AMEX certified), IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 min) Apple Pay (Visa, MasterCard |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2018, October 26, September 12. Released 2018 |
| OS | iOS 12, upgradable to iOS 18.7 |
| Processor | Apple A12 Bionic (7 nm), Hexa-core (2×2.5 GHz Vortex + 4×1.6 GHz Tempest) |
| RAM | 128GB 3GB RAM, 256GB 3GB RAM, 64GB 3GB RAM |
| Rear Camera | 1.4µm, 1/2.55″, 12 MP, 26mm (wide), f/1.8, OIS, PDAF |
| Resistance | aluminum frame (7000 series), glass back (Corning-made glass), Glass front (Corning-made glass) |
| Second camera | (depth/biometrics sensor), 32mm (standard) SL 3D, 7 MP, f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Face ID, gyro, proximity |
| SIM type | · Nano-SIM + eSIM· Nano-SIM + Nano-SIM (China) |
| Size | 6.1 inches, 90.3 cm2 (~79.0% screen-to-body ratio) |
| Storage | 128GB, 256GB, 64GB |
| Storage expansion | 128GB 3GB RAM, 256GB 3GB RAM; No, 64GB 3GB RAM |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66, 7, 71, 8 |
| USB | Lightning, USB 2.0 |
| Video recording | 1080p@30/60/120/240fps, 1080p@60fps, 4K@24/30/60fps, HDR, stereo sound rec. |
| Weight | 194 g (6.84 oz) |
| WLAN | dual-band, hotspot, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac |
Redmi 10 5G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
499.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK.0100
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 – International |
|---|---|
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3361, A3362 – cellular model only |
| Battery | 5100 mAh |
| Bluetooth | Yes |
| Brand | Xiaomi |
| Color | Black, Gray, Green |
| NFC | Yes |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 64GB |
Redmi 10C 4G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
699.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

