Showing all 2 results
256GB
Galaxy A07 4G (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
349.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam42452-1
| Weight | 184 kg |
|---|---|
| Dimensions | 167.4 × 77.4 × 7.6 cm |
| Brand | SM-A075B, SM-A075B/DS, SM-A075F, SM-A075F/DS, SM-A075M, SM-A075M/DS; Samsung |
| Color | Dark Green, Gray, Light Violet |
| Size | 108.4 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio), 6.7 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| Battery | 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 167.4 x 77.4 x 7.6 mm (6.59 x 3.05 x 0.30 in) |
| Display | 108.4 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio), 20:9 ratio (~262 ppi density), 6.7 inches, 720 x 1600 pixels, 90Hz, PLS LCD |
| Front Camera | (wide), 1.12µm, 1/4.0″, 8 MP, f/2.0 |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS |
| LTE Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| Multimedia | IP54 dust protected and water resistant (water splashes) |
| NFC | No |
| Officially announced | 2025, August 25 |
| OS | Android 15, One UI 8, up to 6 major Android upgrades |
| Processor | Mediatek Helio G99 (6 nm), Octa-core (2×2.2 GHz Cortex-A76 & 6×2.0 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 128 GB, 64GB, 64GB 2GB RAM |
| Rear Camera | (wide), 0.64µm, 1/2.76″, 50 MP, f/1.8, PDAF Auxiliary lens |
| Resistance | Glass front, plastic back, plastic frame |
| Second camera | (wide), 1.12µm, 1/4.0″, 8 MP, f/2.0 |
| Sensors | Accelerometer, Fingerprint (side-mounted), proximity |
| SIM type | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 256GB, 64GB |
| Storage expansion | 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM, 256GB 8GB RAM; microSDXC (dedicated slot), 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30/60fps, Yes |
| Weight | 184 g (6.49 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct |
| version | International Version |
Samsung Galaxy Tab S10 FE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam13919
| Weight | 497 kg |
|---|---|
| Dimensions | 254.3 × 165.8 × 6 cm |
| Brand | SM-X520, SM-X526, SM-X526B; Samsung |
| Color | Blue, Gray, Silver |
| Size | 10.9 inches, 344.5 cm2 (~81.7% screen-to-body ratio) |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | SA/NSA/Sub6 |
| Battery | Li-Po 8000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 254.3 x 165.8 x 6 mm (10.01 x 6.53 x 0.24 in) |
| Display | 10.9 inches, 1440 x 2304 pixels, 16:10 ratio (~249 ppi density), 344.5 cm2 (~81.7% screen-to-body ratio), 90Hz, IPS LCD, Mohs level 5 |
| Front Camera | (ultrawide), 12 MP, f/2.4 |
| GPU | Xclipse 540 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS – cellular model only |
| LTE Bands | LTE |
| Multimedia | Stylus support IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) |
| NFC | No |
| Officially announced | 2025, April 02 |
| OS | Android 15, One UI 7 |
| Processor | Exynos 1580 (4 nm), Octa-core (1×2.9 GHz Cortex-A720 & 3×2.6 GHz Cortex-A720 & 4×1.9 GHz Cortex-A520) |
| RAM | 128GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM |
| Rear Camera | (wide), 13 MP, f/2.0 |
| Resistance | aluminum back, aluminum frame, Glass front |
| Second camera | (ultrawide), 12 MP, f/2.4 |
| Sensors | Accelerometer, Compass, Fingerprint (side-mounted), gyro, proximity (accessories only) |
| SIM type | Nano-SIM + eSIM (cellular model only) |
| Storage | 128GB, 256GB |
| Storage expansion | 128GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM; microSDXC (dedicated slot) |
| TDD Bands | LTE |
| USB | magnetic connector, USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30fps, 4K@30fps |
| Weight | 497 g or 500 g (1.10 lb) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, Wi-Fi Direct |
