Showing all 2 results
256GB
iPhone 12 Mini Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
450.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Brand | 1; Samsung |
|---|---|
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 – International |
| Battery | 5000 mAh |
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3361, A3362 – cellular model only |
| Biometrics | 3D Face unlock |
| Bluetooth | Yes |
| Charge speed | Wired: 20.0W Wireless: 15.0W |
| Charging | Fast charging Qi wireless charging, Fast charging Qi wireless charging, MagSafe wireless charging |
| Color | Black, Blue, Green, RED, White |
| Dimensions | 168.6 x 79.9 x 10.2 mm (6.64 x 3.15 x 0.40 in) |
| Display | 1080 x 2520 pixels |
| Flash | Dual LED |
| Front Camera | 12 MP |
| GPU | Apple GPU (4-core graphics) |
| HD Voice | YES |
| LTE Bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66, 71 – A3361 – cellular model only |
| Multimedia | IP54 dust protected and water resistant (water splashes) |
| NFC | Yes |
| Processor | Apple A15 Bionic (5 nm) |
| OS | iOS 15 |
| RAM | 128GB 6GB RAM, 256GB 8GB RAM, 512GB 12GB RAM, 64GB |
| Rear Camera | 12 MP (Sensor-shift OIS, Autofocus) Aperture size: F1.5 Focal length: 26 mm Pixel size: 1.9 μm |
| Resistance | Water, Water, Dust; IP68 |
| Second camera | 13 MP |
| Sensors | Face ID, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer |
| SIM type | Nano-SIM |
| Size | 1.65 inches |
| Video recording | 4K UHD (60 fps), 1080p (240 fps), 720p (30 fps) OIS, HDR, Dolby Vision HDR, Cinematic mode |
| WLAN | Wi-Fi Direct |
| Weight | 163 g (5.75 oz) |
| Storage | 128GB, 256GB, 512GB, 64GB |
Galaxy S25 Ultra 5G (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
3,299.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam53698-titanium-pink-gold-512gb-27
| Weight | 218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 162.8 × 77.6 × 8.2 cm |
| Brand | SM-S9380, SM-S938B, SM-S938B/DS, SM-S938E, SM-S938E/DS; Samsung, SM-S938N, SM-S938U, SM-S938U1, SM-S938W |
| Color | Titanium Black, Titanium Gray, Titanium Silver, Titanium White Silver |
| Size | 116.9 cm2 (~92.5% screen-to-body ratio), 6.9 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 12, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 66, 7, 75, 77, 78 SA/NSA/Sub6 – International, 8 |
| Battery | Li-Ion 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| Dimensions | 162.8 x 77.6 x 8.2 mm (6.41 x 3.06 x 0.32 in) |
| Display | 116.9 cm2 (~92.5% screen-to-body ratio), 120Hz, 1440 x 3120 pixels, 19.5:9 ratio (~498 ppi density), 2600 nits (peak), 6.9 inches, Corning Gorilla Armor 2, DX anti-reflective coating, Dynamic LTPO AMOLED 2X, HDR10+, Mohs level 6 |
| Front Camera | 1.12µm, 1/3.2″, 12 MP, 26mm (wide), dual pixel PDAF, f/2.2 |
| GPU | Adreno 830 (1200 MHz) |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66 – International, 7, 8 |
| Multimedia | IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Stylus |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2025, January 22 |
| OS | Android 15, One UI 7, up to 7 major Android upgrades |
| Processor | Octa-core (2×4.47 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6×3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M), Qualcomm SM8750-AC Snapdragon 8 Elite (3 nm) |
| RAM | 1TB 12GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | 0.6µm, 0.7µm, 1.12µm, 1/1.3″, 1/2.5″, 1/2.52″, 1/3.52″, 111mm (periscope telephoto), 120Ëš (ultrawide), 200 MP, 24mm (wide), 3x optical zoom 50 MP, 5x optical zoom 50 MP, 67mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.7, f/1.9, f/2.4, f/3.4, multi-directional PDAF, OIS, OIS 10 MP, PDAF, Super Steady video |
| Resistance | glass back (Gorilla Glass Victus 2), Glass front (Corning Gorilla Armor 2), titanium frame (grade 5) |
| Second camera | 1.12µm, 1/3.2″, 12 MP, 26mm (wide), dual pixel PDAF, f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, proximity, ultrasonic) |
| SIM type | · Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM (max 2 at a time) – INT· Nano-SIM + eSIM + eSIM (max 2 at a time) – USA· Nano-SIM + Nano-SIM – CN |
| Storage | 1TB, 256GB, 512GB |
| Storage expansion | 1TB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM; No, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66 – International, 7, 8 |
| USB | DisplayPort 1.2, OTG, USB Type-C 3.2 |
| Video recording | 10-bit HDR, 1080p@30/60/120/240fps, 1080p@30fps, 4K@30/60/120fps, 4K@30/60fps, 8K@24/30fps, gyro-EIS, HDR10+, stereo sound rec. |
| Weight | 218 g (7.69 oz) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Wi-Fi Direct |
| version | International Version |
