Showing 25–32 of 32 results
Filter by price
Filter by brands
Color
- BlackBlack 25
- BlueBlue 15
- GrayGray 1
- PinkPink 3
- SilverSilver 5
- Space GraySpace Gray 2
- WhiteWhite 11
- Alpine GreenAlpine Green 3
- Coral RedCoral Red 1
- Dark GreenDark Green 2
- Deep PurpleDeep Purple 3
- GoldGold 4
- GraphiteGraphite 1
- GreenGreen 13
- Icy BlueIcy Blue 1
- LavenderLavender 2
- Light GoldLight Gold 5
- Light VioletLight Violet 1
- MidnightMidnight 1
- PurplePurple 2
- REDRED 3
- StarlightStarlight 1
- VioletViolet 1
- YellowYellow 3
Size
- 1.65 inches 1
- 102.9 cm2 (~84.4% screen-to-body ratio) 1
- 108.4 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio) 1
- 109.8 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio) 1
- 116.9 cm2 (~92.5% screen-to-body ratio) 2
- 4.7 inches 1
- 5.8 inches 1
- 6.1 inches 2
- 6.5 inches 1
- 6.7 inches 2
- 6.9 inches 2
- 60.9 cm2 (~65.4% screen-to-body ratio) 1
- 84.4 cm2 (~82.9% screen-to-body ratio) 1
- 90.3 cm2 (~79.0% screen-to-body ratio) 2
storage
256GB
Redmi 15C 5G(Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
459.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK-3804
| Brand | Xiaomi |
|---|---|
| Color | Black, Blue, Deep Purple |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 256GB |
| LTE Bands | 4G, 5G |
| version | International Version, TDRA |
Redmi Note 13 5G (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
459.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Brand | Xiaomi |
|---|---|
| Color | Black, Gold, Lavender, White |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 256GB |
| version | International Version |
Redmi Note 13 5G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
699.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Redmi Note 14 Pro 4G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
999.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK-0136
Xiaomi Redmi 13C Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
399.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone 11 Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
600.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
BHK-IPH20272-black-128gb-2
| Weight | 194 kg |
|---|---|
| Dimensions | 150.9 × 75.7 × 8.3 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| Battery | Li-Ion 3110 mAh, non-removable (11.91 Wh) |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Brand | 1; Samsung, A2111, A2221, A2223, iPhone12 |
| Color | Black, Green, Purple, RED, White, Yellow |
| Dimensions | 150.9 x 75.7 x 8.3 mm (5.94 x 2.98 x 0.33 in) |
| Display | 19.5:9 ratio (~326 ppi density), 6.1 inches, 625 nits (typ), 828 x 1792 pixels, 90.3 cm2 (~79.0% screen-to-body ratio), Liquid Retina IPS LCD, Scratch-resistant glass |
| Front Camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| GPU | Apple GPU (4-core graphics) |
| Location | Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2221, 7, 8 |
| Multimedia | AMEX certified), IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 2m for 30 min) Apple Pay (Visa, MasterCard |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2019, September 10 |
| OS | iOS 13, upgradable to iOS 26.1 |
| Processor | Apple A13 Bionic (7 nm+), Hexa-core (2×2.65 GHz Lightning + 4×1.8 GHz Thunder) |
| RAM | 128GB 4GB RAM, 256GB 4GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| Rear Camera | 1.4µm, 1/2.55″, 1/3.6″, 12 MP, 120Ëš, 13mm (ultrawide), 26mm (wide), dual pixel PDAF, f/1.8, f/2.4, OIS 12 MP |
| Resistance | aluminum frame (7000 series), glass back (Corning-made glass), Glass front (Corning-made glass) |
| Second camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Face ID, gyro, proximity |
| SIM type | · Nano-SIM + eSIM· Nano-SIM + Nano-SIM (China) |
| Size | 6.1 inches, 90.3 cm2 (~79.0% screen-to-body ratio) |
| Storage | 128GB, 256GB, 64GB |
| Storage expansion | 128GB 4GB RAM, 256GB 4GB RAM; No, 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66 – A2221, 7, 8 |
| USB | Lightning, USB 2.0 |
| Video recording | 1080p@25/30/60/120/240fps, 1080p@25/30/60/120fps, 4K@24/25/30/60fps, gyro-EIS, HDR, stereo sound rec. |
| Weight | 194 g (6.84 oz) |
| WLAN | dual-band, hotspot, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
Galaxy S22 Ultra 5G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
1,149.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam53698-titanium-jade-green-12gb-19
| Weight | 218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 162.8 × 77.6 × 8.2 cm |
| Brand | SM-S9380, SM-S938B, SM-S938B/DS, SM-S938E, SM-S938E/DS; Samsung, SM-S938N, SM-S938U, SM-S938U1, SM-S938W |
| Color | Black, Coral Red, Green, White |
| Size | 116.9 cm2 (~92.5% screen-to-body ratio), 6.9 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 12, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 66, 7, 75, 77, 78 SA/NSA/Sub6 – International, 8 |
| Battery | Li-Ion 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| Dimensions | 162.8 x 77.6 x 8.2 mm (6.41 x 3.06 x 0.32 in) |
| Display | 116.9 cm2 (~92.5% screen-to-body ratio), 120Hz, 1440 x 3120 pixels, 19.5:9 ratio (~498 ppi density), 2600 nits (peak), 6.9 inches, Corning Gorilla Armor 2, DX anti-reflective coating, Dynamic LTPO AMOLED 2X, HDR10+, Mohs level 6 |
| Front Camera | 1.12µm, 1/3.2″, 12 MP, 26mm (wide), dual pixel PDAF, f/2.2 |
| GPU | Adreno 830 (1200 MHz) |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66 – International, 7, 8 |
| Multimedia | IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Stylus |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2025, January 22 |
| OS | Android 15, One UI 7, up to 7 major Android upgrades |
| Processor | Octa-core (2×4.47 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6×3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M), Qualcomm SM8750-AC Snapdragon 8 Elite (3 nm) |
| RAM | 128GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | 0.6µm, 0.7µm, 1.12µm, 1/1.3″, 1/2.5″, 1/2.52″, 1/3.52″, 111mm (periscope telephoto), 120Ëš (ultrawide), 200 MP, 24mm (wide), 3x optical zoom 50 MP, 5x optical zoom 50 MP, 67mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.7, f/1.9, f/2.4, f/3.4, multi-directional PDAF, OIS, OIS 10 MP, PDAF, Super Steady video |
| Resistance | glass back (Gorilla Glass Victus 2), Glass front (Corning Gorilla Armor 2), titanium frame (grade 5) |
| Second camera | 1.12µm, 1/3.2″, 12 MP, 26mm (wide), dual pixel PDAF, f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, proximity, ultrasonic) |
| SIM type | · Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM (max 2 at a time) – INT· Nano-SIM + eSIM + eSIM (max 2 at a time) – USA· Nano-SIM + Nano-SIM – CN |
| Storage | 128GB, 256GB, 512GB |
| Storage expansion | 1TB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM; No, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66 – International, 7, 8 |
| USB | DisplayPort 1.2, OTG, USB Type-C 3.2 |
| Video recording | 10-bit HDR, 1080p@30/60/120/240fps, 1080p@30fps, 4K@30/60/120fps, 4K@30/60fps, 8K@24/30fps, gyro-EIS, HDR10+, stereo sound rec. |
| Weight | 218 g (7.69 oz) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Wi-Fi Direct |
Galaxy S24 5G (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
1,709.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam53698-titanium-jet-black-16gb-25
| Weight | 218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 162.8 × 77.6 × 8.2 cm |
| Brand | SM-S9380, SM-S938B, SM-S938B/DS, SM-S938E, SM-S938E/DS; Samsung, SM-S938N, SM-S938U, SM-S938U1, SM-S938W |
| Color | Black, Silver, Violet, Yellow |
| Size | 116.9 cm2 (~92.5% screen-to-body ratio), 6.9 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 12, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 66, 7, 75, 77, 78 SA/NSA/Sub6 – International, 8 |
| Battery | Li-Ion 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| Dimensions | 162.8 x 77.6 x 8.2 mm (6.41 x 3.06 x 0.32 in) |
| Display | 116.9 cm2 (~92.5% screen-to-body ratio), 120Hz, 1440 x 3120 pixels, 19.5:9 ratio (~498 ppi density), 2600 nits (peak), 6.9 inches, Corning Gorilla Armor 2, DX anti-reflective coating, Dynamic LTPO AMOLED 2X, HDR10+, Mohs level 6 |
| Front Camera | 1.12µm, 1/3.2″, 12 MP, 26mm (wide), dual pixel PDAF, f/2.2 |
| GPU | Adreno 830 (1200 MHz) |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66 – International, 7, 8 |
| Multimedia | IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Stylus |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2025, January 22 |
| OS | Android 15, One UI 7, up to 7 major Android upgrades |
| Processor | Octa-core (2×4.47 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6×3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M), Qualcomm SM8750-AC Snapdragon 8 Elite (3 nm) |
| RAM | 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM, 512GB 8GB RAM |
| Rear Camera | 0.6µm, 0.7µm, 1.12µm, 1/1.3″, 1/2.5″, 1/2.52″, 1/3.52″, 111mm (periscope telephoto), 120Ëš (ultrawide), 200 MP, 24mm (wide), 3x optical zoom 50 MP, 5x optical zoom 50 MP, 67mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.7, f/1.9, f/2.4, f/3.4, multi-directional PDAF, OIS, OIS 10 MP, PDAF, Super Steady video |
| Resistance | glass back (Gorilla Glass Victus 2), Glass front (Corning Gorilla Armor 2), titanium frame (grade 5) |
| Second camera | 1.12µm, 1/3.2″, 12 MP, 26mm (wide), dual pixel PDAF, f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Fingerprint (under display, gyro, proximity, ultrasonic) |
| SIM type | · Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM (max 2 at a time) – INT· Nano-SIM + eSIM + eSIM (max 2 at a time) – USA· Nano-SIM + Nano-SIM – CN |
| Storage | 128GB, 256GB, 512GB |
| Storage expansion | 1TB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM; No, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 3, 32, 38, 39, 4, 40, 41, 5, 66 – International, 7, 8 |
| USB | DisplayPort 1.2, OTG, USB Type-C 3.2 |
| Video recording | 10-bit HDR, 1080p@30/60/120/240fps, 1080p@30fps, 4K@30/60/120fps, 4K@30/60fps, 8K@24/30fps, gyro-EIS, HDR10+, stereo sound rec. |
| Weight | 218 g (7.69 oz) |
| WLAN | tri-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Wi-Fi Direct |
| version | Indian Version |




