Showing all 2 results
Color
Apple
Apple iPad Wi-Fi
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam76122
| Weight | 680 kg |
|---|---|
| Dimensions | 242.8 × 189.7 × 13.4 cm |
| Battery | Non-removable Li-Po 6600 mAh battery (24.8 Wh) |
| Bluetooth | 2.1, A2DP, EDR |
| Brand | 1; Samsung, iPad1 |
| Color | Silver |
| Dimensions | 242.8 x 189.7 x 13.4 mm (9.56 x 7.47 x 0.53 in) |
| Display | 291.4 cm2 (~63.3% screen-to-body ratio), 4:3 ratio (~132 ppi density), 768 x 1024 pixels, 9.7 inches, IPS LCD, oleophobic coating, Scratch-resistant glass |
| GPU | PowerVR SGX535 |
| Location | No |
| Officially announced | 2010, January. Released 2010, March |
| OS | iOS 4, upgradable to iOS 5.1.1 |
| Processor | 1.0 GHz Cortex-A8, Apple A4 (45 nm) |
| RAM | 16GB 256MB RAM, 32GB 256MB RAM, 64GB 256MB RAM |
| Rear Camera | No |
| Sensors | Accelerometer |
| SIM type | No |
| Size | 291.4 cm2 (~63.3% screen-to-body ratio), 9.7 inches |
| Storage | 16GB, 32GB, 64GB |
| Storage expansion | 16GB 256MB RAM, 32GB 256MB RAM, 64GB 256MB RAM; No |
| USB | 2 |
| Weight | 680 g (1.50 lb) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n |
Apple iPad Wi-Fi + 3G
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam33198
| Weight | 730 kg |
|---|---|
| Dimensions | 242.8 × 189.7 × 13.4 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 1900 / 2100 |
| Battery | Non-removable Li-Po 6600 mAh battery (24.8 Wh) |
| Bluetooth | 2.1, A2DP, EDR |
| Brand | 2; Samsung, iPad1 |
| Color | Silver |
| Dimensions | 242.8 x 189.7 x 13.4 mm (9.56 x 7.47 x 0.53 in) |
| Display | 291.4 cm2 (~63.3% screen-to-body ratio), 4:3 ratio (~132 ppi density), 768 x 1024 pixels, 9.7 inches, IPS LCD, oleophobic coating, Scratch-resistant glass |
| GPU | PowerVR SGX535 |
| Location | A-GPS, GPS |
| Officially announced | 2010, January. Released 2010, March |
| OS | iOS 4, upgradable to iOS 5.1.1 |
| Processor | 1.0 GHz Cortex-A8, Apple A4 (45 nm) |
| RAM | 16GB 256MB RAM, 32GB 256MB RAM, 64GB 256MB RAM |
| Rear Camera | No |
| Sensors | Accelerometer, Compass |
| SIM type | Micro-SIM |
| Size | 291.4 cm2 (~63.3% screen-to-body ratio), 9.7 inches |
| Storage | 16GB, 32GB, 64GB |
| Storage expansion | 16GB 256MB RAM, 32GB 256MB RAM, 64GB 256MB RAM; No |
| USB | 2 |
| Weight | 730 g (1.61 lb) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n |