Showing all 2 results
32GB
iPhone 8 Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
200.00 AED| 3G Bands | 2, 4, HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 – A1662 |
|---|---|
| Battery | 5000 mAh |
| Biometrics | FINGER PRINT, TOUCH ID |
| Bluetooth | Yes |
| Brand | Apple |
| Charge speed | Wired: 20.0W Wireless: 15.0W |
| Charging | Wired Charging: Fast charging support ( |
| Color | Black, Gold, Rose Gold, Silver |
| Display | 1080 x 2640 pixels (~426 ppi density) |
| Data Speed | 5G NR (Sub-6 GHz and mmWave – Model dependent |
| Flash | Type: Quad-LED dual-tone flash Features: Slow-sync, Night mode, Portrait mode lighting |
| Front Camera | dual pixel PDAF |
| GPU | Apple GPU 4-core graphics |
| HD Voice | YES |
| LTE Bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66, 71 – A3358 – cellular model only |
| WLAN | Wi-Fi Direct |
| Video recording | 4K@30/60/120fps |
| Storage | 128GB, 32GB, 64GB |
| Size | 247.6×178.5×6.1 mm |
| SIM type | Nano-SIM |
| Resistance | Water, Dust; IP68 |
| RAM | 128GB 2GB RAM, 32GB, 64GB |
| NFC | No |
| Multimedia | IP6X certified 50m water resistant ECG certified (region dependent SW application; HW available on all models) Depth gauge to 6m |
| OS | iOS |
| Processor | Apple A14 Bionic (5 nm) |
| VoLTE | Yes |
| Rear Camera | 12 MP (Sensor-shift OIS |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo Y15s
Rated 0 out of 5
In stock
299.99 AED| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3358, A3359 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Vivo |
| Color | Black, Blue |
| RAM | 32GB 3GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 32GB |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

