Showing 13–24 of 87 results
Filter by price
Filter by brands
Color
- BlackBlack 63
- BlueBlue 40
- GrayGray 7
- PinkPink 5
- SilverSilver 9
- Space GraySpace Gray 2
- WhiteWhite 22
- Alpine GreenAlpine Green 6
- Blue BlackBlue Black 1
- brownbrown 1
- Cloud WhiteCloud White 2
- Coral RedCoral Red 2
- Dark GreenDark Green 3
- Deep BlueDeep Blue 1
- Deep PurpleDeep Purple 3
- GoldGold 14
- GraphiteGraphite 1
- GreenGreen 30
- Icy BlueIcy Blue 5
- LavenderLavender 3
- Light GoldLight Gold 5
- Light VioletLight Violet 2
- Matte GoldMatte Gold 1
- MidnightMidnight 1
- PurplePurple 5
- REDRED 3
- Rose GoldRose Gold 4
- StarlightStarlight 1
- VioletViolet 1
- YellowYellow 4
Size
- 247.6×178.5×6.1 mm247.6×178.5×6.1 mm 1
- 1.65 inches 1
- 10.9 inches 1
- 102.9 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio) 1
- 102.9 cm2 (~84.4% screen-to-body ratio) 1
- 108.4 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio) 2
- 109.8 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio) 1
- 11.5 inches 1
- 116.9 cm2 (~92.5% screen-to-body ratio) 2
- 13.1 inches 1
- 344.5 cm2 (~81.7% screen-to-body ratio) 1
- 391.6 cm2 (~85.7% screen-to-body ratio) 1
- 4.7 inches 1
- 497.6 cm2 (~85.0% screen-to-body ratio) 1
- 5.8 inches 2
- 6.1 inches 2
- 6.5 inches 2
- 6.7 inches 3
- 6.9 inches 2
- 60.9 cm2 (~65.4% screen-to-body ratio) 1
- 84.4 cm2 (~82.1% screen-to-body ratio) 1
- 84.4 cm2 (~82.9% screen-to-body ratio) 1
- 90.3 cm2 (~79.0% screen-to-body ratio) 2
storage
128GB
iPhone XS Max Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
530.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
BHK-IPH38136
| Weight | 208 kg |
|---|---|
| Dimensions | 157.5 × 77.4 × 7.7 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| Battery | Li-Ion 3174 mAh, non-removable (12.08 Wh) |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Brand | 6; Samsung, A1921, A2101, A2102, A2104, iPhone11 |
| Color | Gold, Silver, Space Gray |
| Dimensions | 157.5 x 77.4 x 7.7 mm (6.20 x 3.05 x 0.30 in) |
| Display | 102.9 cm2 (~84.4% screen-to-body ratio), 1242 x 2688 pixels, 19.5:9 ratio (~458 ppi density), 3D Touch, 6.5 inches, 625 nits (HBM), Dolby Vision, HDR10, Scratch-resistant glass, Super Retina OLED |
| Front Camera | (depth/biometrics sensor), 32mm (standard) SL 3D, 7 MP, f/2.2 |
| GPU | Apple GPU (4-core graphics) |
| Location | Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 46, 5, 66 – A2101, 7, 8 |
| Multimedia | AMEX certified), IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 2m for 30 min) Apple Pay (Visa, MasterCard |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2018, September 12. Released 2018, September 21 |
| OS | iOS 12, upgradable to iOS 18.7 |
| Processor | Apple A12 Bionic (7 nm), Hexa-core (2×2.5 GHz Vortex + 4×1.6 GHz Tempest) |
| RAM | 128GB 4GB RAM, 256GB 4GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| Rear Camera | 1.0µm, 1.4µm, 1/2.55″, 1/3.4″, 12 MP, 26mm (wide), 2x optical zoom, 52mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.8, f/2.4, OIS, OIS 12 MP, PDAF |
| Resistance | glass back (Corning-made glass), Glass front (Corning-made glass), stainless steel frame |
| Second camera | (depth/biometrics sensor), 32mm (standard) SL 3D, 7 MP, f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Face ID, gyro, proximity |
| SIM type | · Nano-SIM + eSIM· Nano-SIM + Nano-SIM (China) |
| Size | 102.9 cm2 (~84.4% screen-to-body ratio), 6.5 inches |
| Storage | 128GB, 256GB, 64GB |
| Storage expansion | 256GB 4GB RAM, 512GB 4GB RAM; No, 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 46, 5, 66 – A2101, 7, 8 |
| USB | Lightning, USB 2.0 |
| Video recording | 1080p@30/60/120/240fps, 1080p@30/60fps, 4K@24/30/60fps, gyro-EIS, HDR, stereo sound rec. |
| Weight | 208 g (7.34 oz) |
| WLAN | dual-band, hotspot, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac |
Oppo A3 Pro 5G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
450.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3361, A3362 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Oppo |
| Color | Black, Purple |
| RAM | 128GB 8GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 128GB |
Oppo A38 4G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
360.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3361, A3362 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Xiaomi |
| Color | Black, Yellow |
| RAM | 128GB 6GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 128GB |
Oppo A5 4G TDRA
Rated 0 out of 5
In stock
539.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3358, A3359 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Oppo |
| Color | Green, White |
| RAM | 128GB 6GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 128GB |
Oppo A5 5G TDRA
Rated 0 out of 5
In stock
649.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3358, A3359 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Oppo |
| Color | Green, White |
| RAM | 128GB 6GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 128GB |
Oppo A53 4G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
310.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3361, A3362 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5000 mAh |
| Brand | Oppo |
| Color | Alpine Green, Black, Blue, White |
| RAM | 128GB 6GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 128GB |
Oppo A6x 4G TDRA
Rated 0 out of 5
In stock
499.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo A6X 5G TDRA
Rated 0 out of 5
In stock
599.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo A72 4G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
350.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3361, A3362 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5000 mAh |
| Brand | Oppo |
| Color | Black, Blue |
| RAM | 128GB 4GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 128GB |
Oppo A73 5G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
350.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3361, A3362 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Oppo |
| Color | Black, Blue |
| RAM | 128GB 6GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 128GB |
Oppo A74 5G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
370.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3361, A3362 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Oppo |
| Color | Black, Green |
| RAM | 128GB 6GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 128GB |
Oppo A78 5G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
370.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3361, A3362 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5000 mAh |
| Brand | Oppo |
| Color | Black, Blue |
| RAM | 128GB 6GB RAM |
| Storage | 128GB |
| SIM type | Nano-SIM |





