Showing 1–12 of 21 results
256GB
Galaxy Z Flip 6 ( Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
2,449.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 3G Bands | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 – A1662 |
|---|---|
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3361, A3362 – cellular model only |
| Battery | Li-Ion 10 |
| Biometrics | Face ID: TrueDepth camera-based facial recognition Uses: Device unlock, Apple Pay, app authentication, FINGER PRINT, TOUCH ID |
| Bluetooth | Yes |
| Brand | Samsung |
| Charge speed | Wired Fast Charging: Up to 20W Wireless Charging (MagSafe): Up to 15W Wireless Charging (Qi): Up to 7.5W |
| Charging | Fast charging Qi wireless charging, MagSafe wireless charging, Wired Charging: Fast charging support ( |
| Color | Black, Blue, Green, Yellow |
| Data Speed | 5G NR (Sub-6 GHz and mmWave – Model dependent |
| Dimensions | 150 x 71.9 x 8.8 mm (5.91 x 2.83 x 0.35 in) |
| Display | 1080 x 2640 pixels (~426 ppi density) |
| Front Camera | 32mm (standard) SL 3D |
| Flash | Type: Quad-LED dual-tone flash Features: Slow-sync, Night mode, Portrait mode lighting |
| GPU | Adreno 610 |
| HD Voice | YES |
| Hearing aid compatible | M3/T4 |
| LTE Bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66, 71 – A3358 – cellular model only |
| Multimedia | IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Drop resistant up to 1.5m MIL-STD-810H compliant |
| NFC | Yes |
| OS | Android 13 |
| Processor | 9-core (3 performance cores, 6 efficiency cores) – 256/512GB models10-core (4 performance cores, 6 efficiency cores) – 1/2TB models |
| RAM | 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | 111mm (periscope telephoto) |
| Resistance | Water, Dust; IP68 |
| Second camera | 26mm (wide) 12 MP |
| Sensors | Face ID, accelerometer, gyro, compass, barometer |
| SIM type | Nano-SIM + eSIM |
| Size | 102.9 cm2 (~84.4% screen-to-body ratio) |
| TDD Bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66, 71 – A3361 – cellular model only |
| USB | charging/accessories connector pins |
| Video recording | 1080p@30/60/120/240fps |
| VoLTE | Yes |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac / 6 Dual-band Wi-Fi hotspot supported |
| Storage | 256GB, 512GB |
| version | TDRA |
Honor 400 5G(Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
1,299.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Honor X9C (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
979.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3358, A3359 – cellular model only |
|---|---|
| Brand | Honor |
| Battery | 5100 mAh |
| Color | Black, Green, Pink |
| RAM | 8GB 256MB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 256GB, 512GB |
| version | International Version |
| LTE Bands | 4G, 5G |
Honor X9D(Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
1,129.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone 12 Pro Max Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
1,299.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
BHK-IPH87408
| Weight | 228 kg |
|---|---|
| Dimensions | 160.8 × 78.1 × 7.4 cm |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 5G Bands | 1, 12, 2, 20, 25, 260, 261 Sub6/mmWave – A2342, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 66, 7, 71, 77, 78, 79, 8 |
| Battery | Li-Ion 3687 mAh (14.13 Wh) |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Brand | 4; Samsung, A2342, A2410, A2411, A2412, iPhone13 |
| Color | Blue, Gold, Graphite, Silver |
| Dimensions | 160.8 x 78.1 x 7.4 mm (6.33 x 3.07 x 0.29 in) |
| Display | 109.8 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio), 1200 nits (peak), 1284 x 2778 pixels, 19.5:9 ratio (~458 ppi density), 6.7 inches, 800 nits (HBM), Ceramic Shield glass, Dolby Vision, HDR10, Super Retina XDR OLED |
| Front Camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| GPU | Apple GPU (4-core graphics) |
| Location | Galileo, Glonass, GPS, QZSS |
| LTE Bands | 1, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66, 7, 71 – A2342, 8 |
| Multimedia | AMEX certified), IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 6m for 30 min) Apple Pay (Visa, MasterCard |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2020, October 13 |
| OS | iOS 14.1, upgradable to iOS 26.1 |
| Processor | Apple A14 Bionic (5 nm), Hexa-core (2×3.1 GHz Firestorm + 4×1.8 GHz Icestorm) |
| RAM | 128 GB, 256 GB, 512GB |
| Rear Camera | 1.0µm, 1.0µm TOF 3D LiDAR scanner (depth), 1.7µm, 1/1.9″, 1/3.4″, 12 MP, 120Ëš (ultrawide), 13mm, 2.5x optical zoom 12 MP, 26mm (wide), 65mm (telephoto), dual pixel PDAF, f/1.6, f/2.2, f/2.4, OIS, PDAF, sensor-shift OIS 12 MP |
| Resistance | glass back, Glass front, stainless steel frame |
| Second camera | (depth/biometrics sensor), 1.0µm SL 3D, 1/3.6″, 12 MP, 23mm (wide), f/2.2 |
| Sensors | Accelerometer, Barometer, Compass, Face ID, gyro, proximity |
| SIM type | · Nano-SIM + eSIM· Nano-SIM + Nano-SIM (China) |
| Size | 109.8 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio), 6.7 inches |
| Storage | 128GB, 256GB, 512GB |
| Storage expansion | 128GB 12GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| TDD Bands | 1, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 2, 20, 25, 26, 28, 29, 3, 30, 32, 34, 38, 39, 4, 40, 41, 42, 46, 48, 5, 66, 7, 71 – A2342, 8 |
| USB | Lightning, USB 2.0 |
| Video recording | 10‑bit HDR, 1080p@25/30/60/120/240fps, 1080p@25/30/60/120fps, 4K@24/25/30/60fps, Dolby Vision HDR (up to 60fps), gyro-EIS, stereo sound rec. |
| Weight | 228 g (8.04 oz) |
| WLAN | dual-band, hotspot, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
Oppo Reno 15F
Rated 0 out of 5
In stock
1,449.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Redmi Note 14 5G (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
699.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK-3805
| Brand | Xiaomi |
|---|---|
| Color | Black, Green, Purple |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 256GB, 512GB |
| version | International Version |
Redmi Note 14 5G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
799.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK-0135
Redmi Note 14 Pro 4G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
999.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK-0136
Redmi Note 14 Pro 5G (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
799.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK-3806
| Brand | Xiaomi |
|---|---|
| Color | Black, Dark Green, Purple |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 256GB, 512GB |
| version | Indian Version |
Redmi Note 14 Pro 5G (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
949.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK-3807
Redmi Note 14 Pro 5G Renewed
Rated 0 out of 5
In stock
1,399.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK-0137





