Showing 1–12 of 74 results
Filter by price
Filter by brands
Color
- BlackBlack 52
- BlueBlue 28
- GrayGray 4
- PinkPink 7
- SilverSilver 11
- Space GraySpace Gray 3
- WhiteWhite 20
- Alpine GreenAlpine Green 3
- Blue BlackBlue Black 1
- Coral RedCoral Red 1
- Dark GreenDark Green 6
- Deep PurpleDeep Purple 3
- GoldGold 9
- GraphiteGraphite 1
- GreenGreen 30
- Icy BlueIcy Blue 1
- LavenderLavender 5
- Light GoldLight Gold 5
- Light VioletLight Violet 1
- MidnightMidnight 1
- PurplePurple 8
- REDRED 6
- StarlightStarlight 1
- Titanium BlackTitanium Black 3
- Titanium GrayTitanium Gray 1
- Titanium SilverTitanium Silver 1
- Titanium White SilverTitanium White Silver 1
- VioletViolet 3
- YellowYellow 6
Size
- 1.65 inches 1
- 10.9 inches 1
- 102.9 cm2 (~84.4% screen-to-body ratio) 2
- 108.4 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio) 1
- 109.8 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio) 1
- 116.9 cm2 (~92.5% screen-to-body ratio) 3
- 162.3 x 79 x 8.6 mm 2
- 344.5 cm2 (~81.7% screen-to-body ratio) 1
- 4.7 inches 1
- 5.8 inches 2
- 6.1 inches 2
- 6.5 inches 1
- 6.7 inches 2
- 6.9 inches 3
- 60.9 cm2 (~65.4% screen-to-body ratio) 1
- 84.4 cm2 (~82.9% screen-to-body ratio) 2
- 90.3 cm2 (~79.0% screen-to-body ratio) 2
storage
- 128GB128GB 32
- 128GB128GB 1
- 128GB128GB 1
- 1TB1TB 2
- 512GB512GB 2
- 512GB512GB 21
- 64GB64GB 6
- 64GB64GB 1
256GB
Galaxy A07 4G (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
349.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam42452-1
| Weight | 184 kg |
|---|---|
| Dimensions | 167.4 × 77.4 × 7.6 cm |
| Brand | SM-A075B, SM-A075B/DS, SM-A075F, SM-A075F/DS, SM-A075M, SM-A075M/DS; Samsung |
| Color | Dark Green, Gray, Light Violet |
| Size | 108.4 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio), 6.7 inches |
| 3G Bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| Battery | 5000 mAh |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Dimensions | 167.4 x 77.4 x 7.6 mm (6.59 x 3.05 x 0.30 in) |
| Display | 108.4 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio), 20:9 ratio (~262 ppi density), 6.7 inches, 720 x 1600 pixels, 90Hz, PLS LCD |
| Front Camera | (wide), 1.12µm, 1/4.0″, 8 MP, f/2.0 |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| Location | BDS, Galileo, Glonass, GPS |
| LTE Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| Multimedia | IP54 dust protected and water resistant (water splashes) |
| NFC | No |
| Officially announced | 2025, August 25 |
| OS | Android 15, One UI 8, up to 6 major Android upgrades |
| Processor | Mediatek Helio G99 (6 nm), Octa-core (2×2.2 GHz Cortex-A76 & 6×2.0 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 128 GB, 64GB, 64GB 2GB RAM |
| Rear Camera | (wide), 0.64µm, 1/2.76″, 50 MP, f/1.8, PDAF Auxiliary lens |
| Resistance | Glass front, plastic back, plastic frame |
| Second camera | (wide), 1.12µm, 1/4.0″, 8 MP, f/2.0 |
| Sensors | Accelerometer, Fingerprint (side-mounted), proximity |
| SIM type | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 256GB, 64GB |
| Storage expansion | 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM, 256GB 8GB RAM; microSDXC (dedicated slot), 64GB 4GB RAM |
| TDD Bands | 1, 20, 28, 3, 38, 40, 41, 5, 7, 8 |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Video recording | 1080p@30/60fps, Yes |
| Weight | 184 g (6.49 oz) |
| WLAN | dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct |
| version | International Version |
Galaxy Z Flip 6 ( Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
2,449.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 3G Bands | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 – A1662 |
|---|---|
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3361, A3362 – cellular model only |
| Battery | Li-Ion 10 |
| Biometrics | Face ID: TrueDepth camera-based facial recognition Uses: Device unlock, Apple Pay, app authentication, FINGER PRINT, TOUCH ID |
| Bluetooth | Yes |
| Brand | Samsung |
| Charge speed | Wired Fast Charging: Up to 20W Wireless Charging (MagSafe): Up to 15W Wireless Charging (Qi): Up to 7.5W |
| Charging | Fast charging Qi wireless charging, MagSafe wireless charging, Wired Charging: Fast charging support ( |
| Color | Black, Blue, Green, Yellow |
| Data Speed | 5G NR (Sub-6 GHz and mmWave – Model dependent |
| Dimensions | 150 x 71.9 x 8.8 mm (5.91 x 2.83 x 0.35 in) |
| Display | 1080 x 2640 pixels (~426 ppi density) |
| Front Camera | 32mm (standard) SL 3D |
| Flash | Type: Quad-LED dual-tone flash Features: Slow-sync, Night mode, Portrait mode lighting |
| GPU | Adreno 610 |
| HD Voice | YES |
| Hearing aid compatible | M3/T4 |
| LTE Bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66, 71 – A3358 – cellular model only |
| Multimedia | IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Drop resistant up to 1.5m MIL-STD-810H compliant |
| NFC | Yes |
| OS | Android 13 |
| Processor | 9-core (3 performance cores, 6 efficiency cores) – 256/512GB models10-core (4 performance cores, 6 efficiency cores) – 1/2TB models |
| RAM | 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Rear Camera | 111mm (periscope telephoto) |
| Resistance | Water, Dust; IP68 |
| Second camera | 26mm (wide) 12 MP |
| Sensors | Face ID, accelerometer, gyro, compass, barometer |
| SIM type | Nano-SIM + eSIM |
| Size | 102.9 cm2 (~84.4% screen-to-body ratio) |
| TDD Bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66, 71 – A3361 – cellular model only |
| USB | charging/accessories connector pins |
| Video recording | 1080p@30/60/120/240fps |
| VoLTE | Yes |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac / 6 Dual-band Wi-Fi hotspot supported |
| Storage | 256GB, 512GB |
| version | TDRA |
Honor 200 Lite 5G(Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
679.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3358, A3359 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Honor |
| Color | Black, Green |
| RAM | 8GB 256MB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 256GB |
Honor 400 5G(Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
1,299.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Honor 400 Lite 5G(Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
849.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3358, A3359 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Honor |
| Color | Black, Silver |
| RAM | 256GB 8GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 256GB |
Honor X6c ( Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
399.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3358, A3359 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Honor |
| Color | Black, Green, White |
| RAM | 128GB 6GB RAM, 256GB 6GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 256GB |
| version | International Version |
Honor X7C 5G (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
679.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK590-0036
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3358, A3359 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Honor |
| Color | Green, White |
| RAM | 256GB 8GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 256GB |
| version | International Version |
Honor X7D 4G( Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
599.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK515-0037
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3361, A3362 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Honor |
| Color | Black, Silver, White |
| RAM | 256GB 8GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 256GB |
| version | International Version |
Honor X7D 5G( Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
539.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
A-BHK515-38
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3361, A3362 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Honor |
| Color | Black, Silver, White |
| RAM | 256GB 8GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 128GB, 256GB |
| version | International Version |
Honor X8D(Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
749.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3358, A3359 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Honor |
| Color | Black, Blue, Silver |
| RAM | 256GB 8GB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 256GB |
| version | International Version |
Honor X9C (Brand New)
Rated 0 out of 5
In stock
979.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3358, A3359 – cellular model only |
|---|---|
| Brand | Honor |
| Battery | 5100 mAh |
| Color | Black, Green, Pink |
| RAM | 8GB 256MB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 256GB, 512GB |
| version | International Version |
| LTE Bands | 4G, 5G |
Honor X9C Smart 5G
Rated 0 out of 5
In stock
979.99 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| 5G Bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 – A3358, A3359 – cellular model only |
|---|---|
| Battery | 5100 mAh |
| Brand | Honor |
| Color | Green |
| RAM | 8GB 256MB RAM |
| SIM type | Nano-SIM |
| Storage | 256GB |
| version | International Version |






