Showing 13–24 of 84 results
Filter by price
Color
- BlackBlack 19
- BlueBlue 16
- GrayGray 3
- PinkPink 10
- SilverSilver 40
- Space GraySpace Gray 18
- WhiteWhite 15
- 18-karat Rose Gold18-karat Rose Gold 2
- Alpine GreenAlpine Green 2
- ApricotApricot 2
- black Band types: sport 2
- Black Buckle 1
- black case/black 2
- black case/black Leather band: silver case/blue 1
- black case/blackLeather band: silver case/blue 1
- Black Link Bracelet 2
- Black TitaniumBlack Titanium 4
- blue Band types: sport 1
- Blue TitaniumBlue Titanium 2
- Blue; Gray/Black; Rose Gold/Lavender 2
- Blue/Stone Leather Loop 1
- Blue/Stone/White/Storm Gray Leather Loop 1
- brownbrown 3
- Brown/Black/Blue/Marine Blue Buckle 1
- Brown/Black/Blue/Red/Marigold/Jay Buckle 1
- Case colors: silverCase colors: silver 4
- Cloud WhiteCloud White 1
- Cosmic OrangeCosmic Orange 2
- Deep BlueDeep Blue 2
- Deep PurpleDeep Purple 2
- Desert TitaniumDesert Titanium 2
- GoldGold 29
- GraphiteGraphite 6
- gray Band colors: brown 1
- gray Band colors: graygray Band colors: gray 3
- GreenGreen 9
- Jet BlackJet Black 2
- LavenderLavender 1
- Light GoldLight Gold 1
- Link Bracelet 2
- Matte GoldMatte Gold 1
- MidnightMidnight 9
- Midnight Blue Buckle 18-karat Yellow Gold/Black 1
- Mist BlueMist Blue 1
- NaturalNatural 3
- Natural TitaniumNatural Titanium 4
- orangeorange 3
- orange Stainless Steel band: silver case/silverorange Stainless Steel band: silver case/silver 1
- Pearl Woven Nylon 2
- pink Band types: sportpink Band types: sport 1
- Pink/Royal Blue/Gold&Red/Black Woven Nylon 2
- PurplePurple 4
- REDRED 10
- Red Buckle 1
- red Stainless Steel band: silver case/silver 1
- Rose GoldRose Gold 10
- Rose Gray Buckle18-karat Yellow Gold/Black 1
- Royal Blue 2
- SageSage 1
- Sierra BlueSierra Blue 2
- Silver/Space Black Milanese Loop 2
- Silver/White 2
- Sky BlueSky Blue 2
- SlateSlate 2
- Space BlackSpace Black 3
- Space Black Stainless Steel/Black 2
- Sport band: silver case/white 2
- Sport Band/White 2
- Stainless Steel/Red 2
- StarlightStarlight 10
- Stone; Gold/White 2
- TealTeal 2
- TitaniumTitanium 2
- UltramarineUltramarine 2
- White TitaniumWhite Titanium 4
- woven nylon 2
- YellowYellow 10
Size
- 247.6×178.5×6.1 mm247.6×178.5×6.1 mm 1
- 1.5 inches 7
- 1.65 inches 8
- 1.78 inches 2
- 1.9 inches 4
- 1.92 inches 2
- 1.96 inches 4
- 1.98 inches 1
- 10.1 inches 1
- 102.9 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio) 1
- 102.9 cm2 (~84.4% screen-to-body ratio) 1
- 104.9 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio) 1
- 109.8 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio) 3
- 110.2 cm2 (~88.0% screen-to-body ratio) 2
- 110.2 cm2 (~88.3% screen-to-body ratio) 1
- 110.2 cm2 (~89.8% screen-to-body ratio) 1
- 115.6 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio) 1
- 115.6 cm2 (~91.4% screen-to-body ratio) 1
- 12.4 inches 1
- 291.4 cm2 (~63.3% screen-to-body ratio) 1
- 4.7 inches 2
- 5.4 inches 1
- 5.5 inches 1
- 5.8 inches 3
- 6.1 inches 10
- 6.3 inches 3
- 6.5 inches 3
- 6.7 inches 7
- 6.9 inches 2
- 60.9 cm2 (~65.4% screen-to-body ratio) 1
- 60.9 cm2 (~65.6% screen-to-body ratio) 1
- 71.9 cm2 (~85.1% screen-to-body ratio) 1
- 83.4 cm2 (~67.7% screen-to-body ratio) 1
- 84.4 cm2 (~82.1% screen-to-body ratio) 1
- 84.4 cm2 (~82.9% screen-to-body ratio) 2
- 9.7 inches 1
- 90.2 cm2 (~86.0% screen-to-body ratio) 4
- 90.3 cm2 (~79.0% screen-to-body ratio) 2
- 91.3 cm2 (~86.4% screen-to-body ratio) 1
- 91.3 cm2 (~88.2% screen-to-body ratio) 1
- 91.7 cm2 (~86.8% screen-to-body ratio) 1
- 91.7 cm2 (~87.0% screen-to-body ratio) 1
- 96.4 cm2 (~89.4% screen-to-body ratio) 1
- 96.4 cm2 (~90.1% screen-to-body ratio) 2
storage
- 128GB128GB 18
- 128GB128GB 3
- 128GB128GB 3
- 128GB128GB 8
- 128GB128GB 2
- 128GB128GB 6
- 16GB16GB 1
- 16GB16GB 1
- 16GB16GB 4
- 1TB1TB 4
- 1TB1TB 1
- 1TB1TB 1
- 1TB1TB 4
- 1TB1TB 2
- 256GB256GB 8
- 256GB256GB 5
- 256GB256GB 15
- 256GB256GB 2
- 256GB256GB 8
- 256GB256GB 4
- 2TB2TB 1
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 11
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 1
- 32GB32GB 3
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 5
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 1
- 512GB512GB 2
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 4
- 512GB512GB 3
- 64GB64GB 1
- 64GB64GB 19
- 64GB64GB 14
- 8GB8GB 14
Apple
“Apple MacBook Air 2017 13 Inch” has been added to your cart. View cart
Apple iPad Air 5
Rated 0 out of 5
In stock
1,199.00 AED
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SKU-sam86044
Apple MacBook Air 2017 13 Inch
Rated 0 out of 5
In stock
529.99 AED
| Battery | 7200mAh |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Color | Silver |
| Display | 13.0 inches |
| Processor | Intel Core i5 |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB 128MB RAM |
Apple Watch 38mm (1st gen)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam38687
| Weight | 40 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.6 × 33.3 × 10.5 cm |
| Battery | Li-Ion 205 mAh (0.78 Wh), non-removable |
| Bluetooth | 4.0, LE |
| Brand | A1553; Samsung |
| Color | Black Link Bracelet, Blue/Stone Leather Loop, Brown/Black/Blue/Red/Marigold/Jay Buckle, Link Bracelet, Pearl Woven Nylon, Silver/Space Black Milanese Loop, Space Black Stainless Steel/Black, Stainless Steel/Red, White |
| Dimensions | 38.6 x 33.3 x 10.5 mm (1.52 x 1.31 x 0.41 in) |
| Display | 1.5 inches, 340 x 272 pixels (~290 ppi density), 3D Touch display, 450 nits (peak), Retina OLED, Sapphire crystal glass |
| GPU | PowerVR SGX543 |
| Location | No |
| Multimedia | IPX7 water resistant up to 1 meter and 30 minutes |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2014, May, September. Released 2015 |
| OS | upgradable to watchOS 4.3.2, watchOS 1.0 |
| Processor | 520 MHz Cortex-A7, Apple S1 (28 nm) |
| RAM | 8GB 512MB RAM |
| Rear Camera | No |
| Resistance | ceramic/sapphire crystal back, Glass front (Sapphire crystal), stainless steel frame |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate |
| SIM type | No |
| Size | 1.5 inches |
| Storage | 8GB |
| Storage expansion | 8GB 512MB RAM; No |
| USB | No |
| Weight | 40 g body (2.72 oz) |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
Apple Watch 42mm (1st gen)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam46796
| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 35.9 × 10.5 cm |
| Battery | Li-Ion 250 mAh (0.94 Wh), non-removable |
| Bluetooth | 4.0, LE |
| Brand | A1554; Samsung |
| Color | Black Link Bracelet, Blue/Stone/White/Storm Gray Leather Loop, Brown/Black/Blue/Marine Blue Buckle, Link Bracelet, Pearl Woven Nylon, Silver/Space Black Milanese Loop, Space Black Stainless Steel/Black, Stainless Steel/Red, White |
| Dimensions | 42 x 35.9 x 10.5 mm (1.65 x 1.41 x 0.41 in) |
| Display | 1.65 inches, 390 x 312 pixels (~303 ppi density), 3D Touch display, 450 nits (peak), Retina OLED, Sapphire crystal glass |
| GPU | PowerVR SGX543 |
| Location | No |
| Multimedia | IPX7 water resistant up to 1 meter and 30 minutes |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2014, April, September. Released 2015 |
| OS | upgradable to watchOS 4.3.2, watchOS 1.0 |
| Processor | 520 MHz Cortex-A7, Apple S1 (28 nm) |
| RAM | 8GB 512MB RAM |
| Rear Camera | No |
| Resistance | ceramic/sapphire crystal back, Glass front (Sapphire crystal), stainless steel frame |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate |
| SIM type | No |
| Size | 1.65 inches |
| Storage | 8GB |
| Storage expansion | 8GB 512MB RAM; No |
| USB | No |
| Weight | 50 g body (2.82 oz) |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
Apple Watch Edition 38mm (1st gen)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam51032
| Weight | 55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.6 × 33.3 × 10.5 cm |
| Battery | Li-Ion 205 mAh (0.78 Wh), non-removable |
| Bluetooth | 4.0, LE |
| Brand | A1553; Samsung |
| Color | 18-karat Rose Gold, Red Buckle, Rose Gray Buckle18-karat Yellow Gold/Black |
| Dimensions | 38.6 x 33.3 x 10.5 mm (1.52 x 1.31 x 0.41 in) |
| Display | 1.5 inches, 340 x 272 pixels (~290 ppi density), 3D Touch display, 450 nits (peak), Retina OLED, Sapphire crystal glass |
| GPU | PowerVR SGX543 |
| Location | No |
| Multimedia | IPX7 water resistant up to 1 meter and 30 minutes |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2014, July, September. Released 2015 |
| OS | upgradable to watchOS 4.3.2, watchOS 1.0 |
| Processor | 520 MHz Cortex-A7, Apple S1 (28 nm) |
| RAM | 8GB 512MB RAM |
| Rear Camera | No |
| Resistance | 18-karat yellow/rose gold frame, ceramic back, Glass front (Sapphire crystal) |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate |
| SIM type | No |
| Size | 1.5 inches |
| Storage | 8GB |
| Storage expansion | 8GB 512MB RAM; No |
| USB | No |
| Weight | 55 g body (3.35 oz) |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
Apple Watch Edition 42mm (1st gen)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
SKU-sam50301
| Weight | 69 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 35.9 × 10.5 cm |
| Battery | Li-Ion 250 mAh (0.94 Wh), non-removable |
| Bluetooth | 4.0, LE |
| Brand | A1554; Samsung |
| Color | 18-karat Rose Gold, Black Buckle, Midnight Blue Buckle 18-karat Yellow Gold/Black |
| Dimensions | 42 x 35.9 x 10.5 mm (1.65 x 1.41 x 0.41 in) |
| Display | 1.65 inches, 390 x 312 pixels (~303 ppi density), 3D Touch display, 450 nits (peak), Retina OLED, Sapphire crystal glass |
| GPU | PowerVR SGX543 |
| Location | No |
| Multimedia | IPX7 water resistant up to 1 meter and 30 minutes |
| NFC | Yes |
| Officially announced | 2014, July, September. Released 2015 |
| OS | upgradable to watchOS 4.3.2, watchOS 1.0 |
| Processor | 520 MHz Cortex-A7, Apple S1 (28 nm) |
| RAM | 8GB 512MB RAM |
| Rear Camera | No |
| Resistance | 18-karat yellow/rose gold frame, ceramic back, Glass front (Sapphire crystal) |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate |
| SIM type | No |
| Size | 1.65 inches |
| Storage | 8GB |
| Storage expansion | 8GB 512MB RAM; No |
| USB | No |
| Weight | 69 g body (3.53 oz) |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |